{jcomments off}

penaV závere každého školského roku sa v areáli ZŠ koná zábavno-športové popoludnie pod príhodným názvom Rozlúčkovica. Z dôvodu konfliktu s hodovým víkendom to tento rok padlo na piatok 16.6.2017. Organizujú ho členovia školskej rady s podporou školy a už tradične aj našej telovýchovnej jednoty. Deti mali možnosť sa povoziť na konferenčnom bicykli, na inom bicykli si "vyšliapať" vlastnú cukrovú vatu, dať si palacinky či iné dobroty, no najväčšou atrakciou bola opäť penová show od požiarnikov zo Zálesia. My sme sa v trojici opäť starali o to, aby to nebola len zábavná ale aj športová akcia a usporiadali sme už tradičný futbalový turnaj a doplnili sme to aj prekážkovou dráhou.

beh2V tomto roku som kvôli pracovnej vyťaženosti ponechal prípravu akcie až na poslednú chvíľu, čo sa samozrejme podpísalo na trochu nižšej kvalite. Prekážkovú dráhu sme zaradili do programu až počas podujatia a pravdepodobne kvôli nedostatočnej propagácii si dráhu vyskúšalo len zopár detí.

Na futbalový turnaj sa nám prihlásilo až 12 tímov, z toho dokonca jedno čisto dievčenské pod názvom FC Barcelona. Dva tímy turnaj nedokončili, jednému odišli hráči, druhý sa preskupil do tímu iného. Aj z toho je vidieť, že na tejto akcii ide najmä o zábavu. Tímy sme rozdelili do 3 kategórií podľa ročníkov.

futbalV kategórii 1.-4. ročníkov zvíťazil tím FC Epic, pred tímami FC Tokio a Real Madrid. Na ďalších miestach sa bez určenia poradia umiestnili FC Majstri a FC Barcelona, tímy FC Kapoš a FC Barca turnaj nedokončili.

V kategórii 5.-7. ročníkov sa zúčastnili 3 tímy, ktoré si poradie rozdelili nasleodvne: 1. Baranie Pižmo, 2. FC Patkani a 3. FC Banániky.

V kategórii 8. a 9. ročníkov sme mali len 2 tímy, ich vzájomný zápas skončil nasleodovne: FC Bambusy - Level Lama 3:0.

Už teraz sa opäť tešíme na ďalší ročník a dúfame, že sa na jej príprave bude podieľať ďaleko viac občianskych združení a rodičov detí, pre ktoré sa táto akcia pripravuje.