DSC 0112V januári 2019 sme založili oddiel orientačných športov s minimálnym počtom 5 členov a prihlásili sme sa na registráciu za člena Slovenského zväzu orientačných športov. Predsedníctvo SZOŠ na svojom zasadnutí 6.2. skonštatovalo, že „klub spĺňa podmienky a návrh na prijatie bude predmetom rokovania konferencie SZOŠ v máji 2019“. Dovtedy sa môžu a budú naši členovia zúčastňovať pretekov pod značkou TJ Ioan 1209 neoficiálne.

Už niekoľko rokov sa poniektorí z nás občas zúčastňovali pretekov v orientačných športoch. Najskôr to bola orientačná cyklistika a prirodzeným spôsobom nás začali zaujímať aj preteky v orientačnom behu v šprintoch a krátkych tratiach. V roku 2017 sme si vyskúšali organizáciu detských pretekov v orientačnom behu pod názvom KAMoško.

Našim členom sa môže stať každý, kto má záujem o tento šport a chce sa zúčastňovať aktivít súvisiacich s orientačnými športmi spolu s nami. Kontaktovať nás môžte zaslaním emailu na orienteering(zavináč)ioan1209.sk. TU si stiahnite prihlášku do oddielu.