MapaDňa 17.3.2018 sa v Ivanke pri Dunaji v pomerne chladnom počasí, popoludní aj s dažďom, uskutočnili preteky v orientačnom behu, ktorých usporiadateľom je partnerský športový klub Sandberg. Telovýchovná jednota Ioan 1209 v spolupráci s našou obcou Ivanka pri Dunaji a samozrejme dobrovoľníčkami Červeného kríža boli tentokrát len spoluorganizátormi.

Súvisiace aktivity sa, samozrejme, začali už niekoľko mesiacov pred samotným štartom pretekov. Po minuloročných prvých pretekoch Kamoško bolo potrebné vybaviť vhodnejšie centrum pretekov, čo sa nám v spolupráci s vedením SŠ podarilo, a zmapovať terén.  Na preteky bol použitý nový, doteraz nepoužitý terén, ktorého zmapovanie zabezpečili členovia ŠK Sandberg. Predpokladáme a dúfame, že použitá mapa sa bude i naďalej rozširovať aj pri nasledujúcich ročníkoch orientačných pretekov organizovaných v našej obci.

Samotné preteky boli rozdelené na 3 aktivity - dopoludňajšie preteky jednotlivcov a samostatné detské preteky a popoludňajšie štafety. Pretekov sa dopoludnia zúčastnilo 238 a popoludní 150 pretekárov. Pre deti bola urobená špeciálna mapa a boli pre ne postavené na zhromaždisku detské obrázkové preteky.

Výsledky pretekov jednotlivcov i štafiet sú zverejnené na stránke Slovenského zväzu orientačných športov. Fotografie prítomných organizátorov nájdete tu (beh jednotlivcov), tu (štafety) a tu (z dopoludnia).