Ioan bicy

V poradí už 8. ročník detských pretekov Vezmi bike a príď sa zabaviť sa niesol v znamení viacerých zmien. Preteky organizuje naša Telovýchovná jednota Ioan 1209 v spolupráci s obcou Ivanka pri Dunaji a ďalšími partnermi pre obyvateľov Ivanky pri Dunaji a ďalších účastníkov, a preto nás teší, že ste aj napriek poveternostným podmienkam opäť prišli vo vyššom počte.

Prvou zmenou je, že sme sa zrejme definitívne rozlúčili s areálom základnej školy, kde sa rozbehla výstavba športovej haly a presunuli sme sa do areálu strednej školy. Postupný rast počtov účastníkov prekročil naše možnosti ručného merania výsledkov, preto sme si už aj počas detských pretekov objednali služby profesionálnej časomiery. Nie malé náklady s tým spojené sme rozdelili medzi štartovné a dotácie. V záujme vyššej motivácie detí sme umožnili prihlásiť sa na ptreteky aj ich rodičom a príbuzným. Poslednú zmenu nám priniesla sama príroda. Najhoršie počasie zo všetkých 8 ročníkov sme neplánovali. Predpoveď počasia sa s blížiacimi sa pretekmi ešte zhoršovala, no napokon sa úplne nenaplnila. Stačilo to však na to, že viacerí už zaregistrovaní sa zľakli a neprišli. Škoda. Stačilo sa len vhodne obliecť, z dažďa napokon nič nebolo. Do cieľa prichádzali pretekári unavení, zablatení, niektorí uplakaní, iní vysmiati. No takto vyzerajú preteky aj pri krásnom počasí. 

Výsledky

Kompletné výsledky nájdete na stránke časomiery.

Občas nám píšu ľudia, že medzi deťmi sú veľké rozdiely a že by sme mali rozlišovať medzi „profesionálmi“ a tými ostatnými. Omylom zaraďujú detí, ktoré pravidelne trénujú, medzi profesionálov. Buď sa zúčastňujem pretekov kvôli výsledkom, alebo mi potešenie prináša samotná účasť a na výsledkoch mi nezáleží. Ak však niekoho prekvapuje, že jeho dieťa nebolo na stupni víťazov napriek tomu, že netrénuje, nie je to naša chyba. A nemusí trénovať len cyklistiku, aby vyhralo. Na našich tréningoch sa venujeme všestrannému rozvoju detí, snažíme sa dávať základy pre rôzne športy.

Poďakovanie 

Na tomto mieste chceme poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli pri organizácii tohto podujatia. Nezaobišli by sme sa bez pomoci rýchlej roty s dopravou materiálu, dotácii a propagácii zo strany obce Ivanka pri Dunaji, Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a SZC, účasti členiek Červeného kríža, pomoci dobrovoľných hasičov a Jakuba Letenaya pri trati, ochote SŠ s poskytnutím priestoru. Materiálne nám opäť pomohli naši tradiční partneri z Ivanky cykloobchod Betalservis a Zelovoc 1 a Floraservis z Bernolákova (Cyklostar). Ozvučenie zabezpečil Jožko Chríbik, moderoval Robo Miľo, video záznam vykonávali Peťo Blubla st. a Šimon Slávik, foto Marcel Mikolášik a nové postavičky pre naše aktivity nám nakreslil Jozef Maár. V rámci zbierky bicyklov pre ukrajinské deti sa vyzbieralo 5 bicyklov, 2 kolobežky a jedno odrážadlo. Pani Sýkorčinová z obecného úradu zabezpečila ich distribúciu v rámci Ivanky.

LogoBSK LogoIpD

 

Foto a video

Fotografie od Marcela Mikolášika

Videá od Peťa Blublu:

 

Pokiaľ máte aj vy nejaké fotky či videá z našich pretekov, ozvite sa nám cez email info(zavináč)ioan1209.sk, alebo ich rovno postniute na jednu z našich FB stránok:

Stránka TJ Ioan1209

Stránka podujatia Vezmi bike a príď sa zabaviť

Stránka podujatia cezpoľných cyklopretekov Ivanka XC

Stránka Šutrovského bežeckého maratónu

Stránka Predvianočného turnaja vo futbale

Pozvánka na ďalšie naše akcie

Už teraz vás všetkých pozývame na ďalšie akcie, na ktorých organizácii sa podieľame. V máji to bude tradičné zábavno-športové podujatie pre rodiny Tati, mami, poďte s nami, v júni turnaj v stolnom tenise a v septembri vás opäť všetkých radi uvidíme na jesenných cyklopretekoch Ivanka XC.