IntroVíťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, ale aj slzy z vyčerpania, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Druhá aprílová sobota patrila v Ivanke aj cyklistickým pretekom detí a mládeže pod názvom „Vezmi bike a príď sa zabaviť“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania.

 

Už 4. ročník našich pretekov v detskom cyklokrose, ktoré sú už tradične našou prvou väčšou akciou v kalendárnom roku, bude možno posledným v areáli Základnej škoiy v Ivanke pri Dunaji, keďže sa v najnižšej časti areálu plánuje výstavba ďalšej telocvične. Postupne sme sa naučili využívať už roky nefunkčný bežecký okruh a okolitý terén celého areálu na pomerne nenáročné preteky pre deti. No oni budú zrejme iného názoru, ako bolo možné i tentokrát vidieť na mnohých detských tváričkách v priebehu pretekov. V cieli sa však výrazy námahy najčastejšie zmenili na úsmevy šťastia a úľavy. 

V správach o siedmej ráno pred pretekmi informovali, že teplota v Bratislave sú 3°C. Pomerne chladné ranné počasie zrejme odhovorilo mnoho rodičov, ktorí prihlásili svoje deti vopred on-line. Pred pol deviatou sa objavilo len pár rodičov s deťmi, ktorí sledovali naše posledné prípravy pred pretekmi.

Rešpekt si zaslúži všetkých 112 štartujúcich detí. Veríme, že ich aj táto skúsenosť povzbudí do ďalšieho bicyklovania, ktoré je možné či už nás v Ivanke, alebo v neďalekých Malých Karpatoch. Už teraz sa tešíme, že sa opäť stretneme na bicykloch na rovnakých pretekoch o rok, alebo na našich ďalších pretekoch, ktoré sa uskutočnia 8. septembra v areáli strednej školy. Veríme, že i toto nasledujúce podujatie prinesie opäť niečo nové pre tradičných účastníkov a priláka aj ďalšie deti, ktoré majú radi bicykel a úžasnú atmosféru našich pretekov si zatiaľ nemali možnosť vyskúšať.

rad1 rad2
Najskôr len pár prvých "lastovičiek" ... ... postupne ich bolo čoraz viac

Napokon sme v pretekoch registrovali celkovo 112 detí v 14 kategóriách rýchlostných pretekov a v jednej technickej disciplíne, ktorou bol opäť paralelný slalom.

Postupne budeme dopĺňať ďalšie informácie a fotografie, ktoré nám pokytnete. Buď prostredníctvm adresy, z ktorej ste dostali potvrdenie o on-line prihlásení, alebo nás informujte cez komentár pod článkom.