V kategórii dospelých postupne konkurencia narastáSobotňajšie dopoludnie 9. septembra 2017 patrilo už 3. ročníku cezpoľných cyklopretekov, ktoré sa odohrávajú na spojnici štrkovísk Šutrovka a Zelená voda, ktoré oddeľuje či vlastne spája Šúrsky kanál so svojimi hrádzami. Počasie vyšlo podľa najlepších očakávaní a tak po spočiatku trochu chladnejšom ráne teplota vystúpila nad 20°C. Jednou z chýb krásy sa ukázal pofukujúci vietor, ktorý nám spolu s "flekujúcimi" cyklistami dopomohol k poruche tlačiarne. No ani to nepokazilo vcelku vydarené preteky, ktorých sa celkovo zúčastnilo 80 pretekárov štartujúcich v ôsmych súťažných a jednej nesúťažnej kategórii.

Na minuloročnom druhom ročníku sa zúčastnilo celkovo 52 pretekárov. Hoci to ešte nie je to, čo sme očakávali, stúpajúci trend nás určite teší. Vôbec nás však neteší opačný trend v prípade štartujúcih Ivančanov. Tento rok uviedlo Ivanku pri Dunaji za svoje bydlisko len 21 pretekárov. Minulý rok ich bolo 29, napriek nižšiemu celkovému počtu.

Na minuloročnom druhom ročníku sa zúčastnilo celkovo 52 pretekárov. Hoci to ešte nie je to, čo sme očakávali, stúpajúci trend nás určite teší. Vôbec nás však neteší opačný trend v prípade štartujúcih Ivančanov. Tento rok uviedlo Ivanku pri Dunaji za svoje bydlisko len 21 pretekárov. Minulý rok ich bolo 29, napriek nižšiemu celkovému počtu.Centrum pretekov sme preniesli do areálu strednej školy v Ivanke, kde máme oveľa lepšie zázemie, ako tomu bolo priamo pri Šutrovke. Okrem WC a školského bufetu sme mohli vďaka dostatku priestoru pretekárom poskytnúť aj servis a umývanie bicyklov. Ďakujeme vedeniu strednej školy a menovite Zolimu Fabovi za to, ako nám vyšli v ústrety.

Tento rok sme vyhlásili súťaže v celkovo ôsmych kategóriách, no na základe záujmu zo strany najmenších detí sme napokon vyšli v ústrety aj im a urobili jednoduchú súťaž na bežeckom okruhu školy. Všetci malí účastníci boli ocenení.V klasifikovaných detských kategóriách sme využil približne kilometrový okruh medzi strednou školou a Šutrovkou. V kategórii mladších chlapcov a dievčat sa zúčastnilo 30 detí a vyhlasovali sme víťazov v oboch kategóriách. V kategórii chlapcov sme nemali na stupni víťazov nikoho, najlepším Ivančanom na celkovom 5. mieste bol Jakub Orlík (4. v kategórii chlapcov). Medzi dievčatami vyhrala Ivančanka Gabika Orlíková a na treťom mieste skončila jej mladšia sestra Janka. Úplné výsledky a zopár ďalších fotiek je uvedených v záložke Mladší chlapci a dievčatá nižšie.

V kategórii starších chlapcov a dievčat sme mali len 13 detí, v kategórií dievčat sa zúčastnila len Ivančanka Veronika Orlíková, ktorá tým pádom získala samozrejme prvé miesto, no bola aj tretia v celkovom poradí. Medzi chlapcami sme zastúpenie na stupni víťazov nemali, najlepším Ivančanom bol na 5. mieste Filip Chochola, 6. Gregor Vondryska a 6. Leo Iliopoulos. Škoda, že sa tejto kategórie nezúčastnilo viac detí. Rád by som vedel, či tak nádherné počasie využili na niečo prospešné. Úplné výsledky a zopár ďalších fotiek je uvedených v záložke Starší chlapci a dievčatá nižšie.

V kategórii dospelých sme mali aj niekoľkých kadetov, no len jednu ženu, ktorá k nám údajne prišla až z obce Ladce pri Ilave. Celkovo bolo zastúpenie v tejto kategórii zaujímavé, pretože medzi mužmi sme mali okrem pretekárov z Ivanky a okolia aj zastúpenie z takých destinácií ako sú Nové Zámky, Šulekovo, Liptovský Mikuláš či Košice. Na rozdiel od minulého roku, keď sa Paľo Slovák stal celkovým víťazom, sme na stupňoch víťazov nemali žiadne zastúpenie. Paľo skončil celkovo siedmy a medzi kadetmi skončil Filip Kosár štvrtý. Úplné výsledky a zopár ďalších fotiek je uvedených v záložke Dospelí a kadeti nižšie.

DSC 0047Všetci zúčastnení dostali občerstvenie, ocenení na stupňoch víťazov medaile a zaujímavé ceny. Ďalšie ceny mnohí získali v tombole, z nášho pohľadu nazaujímavejšie boli 2 dresy nášho cyklistického oddielu CK Ioan 1209, na ktoré nám prispeli obec Ivanka pri Dunaji, autoškola Schulo, predajca kávy Zlaté zrnko a cykloobchod a zároveň servis Bike and City zo Senca. Posledne menovaný sponzor súčasne zabezpečoval technický servis bicyklov aj priamo na pretekoch. Ako som spomínal už minule, je veľkou škodou, že nie je záujem o dlhodobú spoluprácu zo strany predajcu a servisu bicyklov v Ivanke.

Tešíme sa na ďalší ročník týchto rozvíjajúcich sa pretekov, no už dnes vieme, že budeme musieť vymyslieť úplne novú trasu pretekov pre dospelé kategórie, pretože nás od priestorov za Šúrskym kanálom už čoskoro "odreže" výstavba diaľničného obchvatu. Pri príprave budúceho ročníka by sme radi nadviazali spoluprácu s ďalšími ľuďmi z Ivanky a okolia, ktorí sa nejakým spôsobom zaujímajú o cyklistiku, aby sme ešte zlepšili kvalitu a atraktívnosť našich pretekov. Z rovnakého dôvodu sa neustále usilujeme o spoluprácu s organizátormi iných cyklopretekov z okolia.

DSC 0088Už tradične nám poskytuje na každé preteky čerstvé ovocie pán Bystran zo Zelovocu Jeden z Ivanky. Túto spoluprácu by som chcel vyzdvihnúť, aby sa k nej pridali aj iní Ivančania či podnikatelia z okolia. Nebojte sa, my neočakávame veľa. Stačí nám napr. zopár minerálok, nejaké keksíky, tričko, športové náčinie alebo niečo podobné do tomboly. Prípadne pomoc s tlačou plagátov či štartovných čísiel, prípadne aj drobná finančná podpora. Najlepšou pomocou je však osobná účasť a touto cestou by som chcel apelovať najmä na rodičov či starých rodičov detí, ktoré sa pravidelne zúčastňujú našich pretekov, aby sa nehanbili a ponúkli kúsok svojho voľného času v prospech svojich detí či známych.

Na záver by som chcel poďakovať kamarátom a aktivistom z Ivanky, ženám z Červeného kríža, mažoretkám, známym z okolia Ivanky, ešte raz našej obci, svojej rodine a samozrejme kolegom a priateľom z TJ Ioan 1209.

Krásne fotky (klikni) pre nás už tradične nafotil kamarát Martin.

 A pokiaľ ste sa dočítali až sem, pozrite si aj videjko, ktoré z našich pretekov urobil Peťo Blubla, jeden zo stabilných a dlhoročných aktivistov z Ivanky.

 

Ešte raz ďakujeme všetkým účastníkom, pomocníkom a gratulujeme víťazom.