b_400_400_16777215_00_images_Cyklistika_2017_Jarny_CX_IMG_6229.jpg

V sobotu 8.4.2017 sa uskutočnil už 3. ročník našich jarných cyklopretekov pre deti pod názvom Vezmi bike a príď sa zabaviť. Hoci nám počasie veľmi neprialo, na štart sa napokon postavilo približne sto detí vo veku 2-14 rokov z Ivanky pri Dunaji a najbližšieho okolia. A presne to je cieľom našej telovýchovnej jednoty Ioan 1209 - priviesť k športu deti z nášho okolia.

V tomto roku sa nám niekoľko vecí nepodarilo, ale celkovo môžeme byť s výsledkom spokojní. Hoci sme na základe záujmu vyjadrenému on-line prihlasovaním očakávali o niečo viac detí, napokon ich napriek chladnému a veternému počasiu prišlo pomerne dosť. A dúfame, že to neľutovali. Po športovej stránke sme pripravili v spolupráci s mnohými priateľmi a známymi preteky v cyklokrose, šprint na odrážadlách, jazdu zručnosti a na záver paralelný slalom. A k tomu technickú kontrolu, možnosť vyskúšať si nové e-bicykle, štvorkolky, cukrovú vatu, nápoje a iné občerstvenie, ceny a tombolu. Dúfam, že som na nič dôležité nezabudol.

Veľmi peknu sumár pripravil opäť formou videozáznamu Petr Blubla, za čo mu patrí naša veľká vďaka.

Už od skorých ranných hodín, keď ešte väčšina súťažiacich spala, sme pripravovali trať, priestory pre technické disciplíny i celé zázemie pretekov. Po ôsmej hodine už prichádzali prví bikeri a bikerky. Na prezentácii dostávali štartovné čísla na svoje bicykle či odrážadlá, pre niektorých to bolo po prvýkrát.

Ešte pred štartom samotných pretekov v cyklokrose si mohli deti vyskúšať svoje zručnosti v prejazde hojdačkou, pri obchádzaní kužeľov, či pozdĺžnom prejazde úzkej dosky. Radosť z toho, že sa im niečo podarilo, rozčarovanie v prípade neúspechu, bolesť v prípade pádu. A to nielen počas jázd zručnosti. Celé preteky boli plné emócií. Únava, úsmevy, hnev i plač, to všetko ukázalo, ako vážne tie preteky deti brali.