b_400_400_16777215_00_images_Cyklistika_2017_Jarny_CX_IMG_3297_.jpg

Minulý rok sa pretekov VEZMI BIKE A PRÍĎ SA  ZABAVIŤ zúčastnilo už vyše 120 detí školského i predškolského veku z Ivanky a okolia. V tomto roku je to už 3. ročník a v prípade pekného počasia očakávame ešte viac účastníkov. Z organizačných a najmä priestorových dôvodov bude maximálny počet pretekárov školského veku limitovaný na 150! Deti predškolského veku budú pretekať vo svojich kategóriách na bicykloch alebo odrážadlách samostatne a skôr.

 

Ďalšie zmeny budú pripravené aj na trati starších pretekárov, trať bude o čosi náročnejšia, pribudnú terenné nerovnosti a zaujímavosťou budú opäť aj jazdy zručnosti. Prvé jazdy zručnosti budú indiviuálne merané a bodované, no pokiaľ sa nájde dosť záujemcov, na záver pretekov by sme chceli zorganizovať aj divácky atraktívny vyraďovací paralelný slalom.

Odmenu dostanú všetci zaregistrovaní detskí účastníci, tí najlepší sa postavia aj na stupeň víťazov a prevezmú si medaile. Pozrite si galériu fotografií z minulého roku.

3. ročník detského cyklokrosu

Kedy: 8.4.2017 dopoludnia

Kde: Areál ZŠ v Ivanke pri Dunaji

Pretekov sa môžu zúčastniť len deti narodené v rokoch 2002, 2003 až 2014. Bude niekoľko tratí, pre maličké deti úplne ľahká na asfaltovom povrchu, trochu staršie si zajazdia jeden bežecký okruh a vo vyšších vekových kategóriách bude postupne narastať dĺžka a náročnosť terénu. Prihlasovanie bude možné aj na mieste v deň pretekov. Už čoskoro však zapneme elektronické prihlasovanie a prihláseným budeme priraďovať postupne čísla 1, 2, 3 atď. Nižšie číslo bude znamenať lepšie poradie na štarte. Prihlásenie vopred a vaša serióznosť nám umožňujú lepšiu prípravu na organizáciu pretekov. Prístup voľný (zdarma).