b_400_400_16777215_00_images_Obrazky_cyklopreteky_IMG_2944.jpg


Už druhý ročník nášho cezpoľného cyklopreteku Ivanka XC 2016 nám ukazuje, aké je ťažké si vopred zvoliť správny termín. Minulý rok nám urobilo škrt cez rozpočet daždivé a chladné počasie, kvôli ktorémui sme museli termín zmeniť. Dnes (10.9.2016) sa konalo množstvo vzájomne si konkurujúcich podujatí nielen v Ivanke a okolí, k nim sa pridali ešte aj ďalšie cyklistické aktivity (napr. v Rači). Napriek tomu sme mali na pretekoch 52 pretekárov všetkých kategórií a z nich presne štvrtina boli zástupkyne nežnejšieho pohlavia.

 

Pre istotu som si privstal už o pol šiestej, aby sme pre tých, ktorí sa zídu z bližšieho či vzdialenejšieho okolia, zabezpečili v rámci našich možností všetko čo najlepšie. Jeden z pretekaniachtivých sa dokonca prihlásil on-line o 01:18:57 v deň pretekov, asi aby to z tých Nových Zámkov k nám do Ivanky stihol. :) Samozrejme, nie všetko nám vyšlo, ale preteky začali načas. Dokonca o pár minút skôr, pretože najmladší závodníci čakali na štarte už dobrých pár minút a nechceli sme ich netrpezlivosť zbytočne naťahovať.

Na záver

Pokiaľ sa Vám naše preteky páčili, tešíme sa na Vás opäť na našich podujatich aj v budúcnosti. Pokiaľ ste si urobili nejaké pekné fotky či videá, pošlite nám ich pramo emailom, dajte do komentára alebo pošlite linky. Tie moje nestoja za nič. Našťastie sú tu skvelé fotky od Tomáša Sokola.a Ivana Schreinera.

Chcel by som sa touto cestou poďakovať všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí nám pomáhali sprípravou a zabezpečením pretekov. Sú to stále tí istí ľudia, dobrovoľníci, ktorí sa aktívne podieľajú na viacerých akciách v Ivanke pri Dunaji.

DSC 0353