Plagat nabor f 2Už 2 roky funguje pri Telovýchovnej jednote Ioan 1209 aj cyklistický oddiel, v ktorom sme mali už vyše 30 detí. Každoročne na začiatku školského roku oslovujeme pri príležitosti organizovania cyklistických pretekov Ivanka XC deti, ktoré sa ich zúčastnia, s ponukou vstúpiť do nášho klubu. Dávame im možnosť zlepšovať sa v technike jazdy a ovládania svojho bicykla, zvýšiť si kondičku a výkonnosť, naučiť sa jazdiť v skupine po cestách i v teréne.

Nábor nových členov budeme organizovať počas mesiaca september 2018, vždy na začiatkoch pravidelných trénngovv v pondelok alebo stredu o 17:30 pred vchodom do areálu ZŠ v Ivanke pri Dunaji.

Treba prísť vo vhodnom športovom oblečení, na bicykli v dobrom technickom stave, s cyklistickou prilbou na hlave a pitím vo fľaši. Nábor bude možné realizovať aj individuálne počas tréningov, ale vtedy už treba rátať s možnými obmedzeniami.

 Prineste si so sebou vyplnenú prihlášku prosím.

Našim členom umožňujeme aj účasť na súťažiach. Sme členom Slovenského zväzu cyklistiky. Tí najlepší, ktorí sa zúčastňujú pretekov Slovenského pohára, majú možnosť získať  finančný príspevok na účel športu mládeže do 23 rokov, z ktorého im prispejeme na dres, vylepšenie či servis bicykla a pod.

Počas dobrého počasia mávame tréningy vonku, v zime a za zlého počasia v telocvični alebo v hale. Tréningy budú bývať 2x týždenne, občas urobíme spoločné výjazdy aj cez víkend. Počas víkendov sa zároveň zúčastňujeme pretekov s rôznou náročnosťou. Termíny tréningov sa pokúsime prispôsobiť priestorovým možnostiam, potrebám väčšiny členov a našim možnostiam. Veľmi nám pomôže, ak nám pri niektorých činnostiach pomôžu aj ochotní rodičia.