b_400_400_16777215_00_images_IvankaXC_2016_img_004.jpg


Leto nám zrejme definitívne skončilo a tak si vonku zajazdíme už len náhodou, pokiaľ nepríde nejaké babie leto. Jazdiť však asi neprestaneme. V sobotu som si bol po dlhšom čase pozrieť sľubovanú halu v areáli Celltex a bol som milo prekvapený aktivitami, ktoré som tam videl. Hala je vyčistená, celý povrch je z hladkého betónu a budeme mať možnosť ju využívať na jazdenie na bicykloch počas celej zimy.

CelltexNajskôr by však bolo dobré, aby sme si tam pripravili nejaké pomôcky na jazdu zručnosti, aby sa tam deti nezačali nudiť hneď na prvom tréningu. Skejtborďáci tam síce majú svoje pomôcky, ale to by mohlo byť na začiatok pre naše decká príliš nebezpečné. Preto navrhujem, aby sme zorganizovali menšiu brigádu, počas ktorej by sme si priamo na betón namaľovali čiary, upravili zopár dosiek a paliet, z ktorých vyrobíme moduly budúcej prekážkovej dráhy. Termíny v Celltexe zatiaľ neboli stanovené, ale nemal by byť problém vyhradiť pre nás aj niekoľko vhodných termínov. Pozor, tam bude od začiatku pomerne chladno, preto bude treba deťom obliekať viac vrstiev. Aspoň že tam nebude pršať. :)

Každý štvrtok v čase od 17:00 do 19:00 máme mať k dispozícii malú telocvičňu ZŠ (na obrázku pod písmenom M), v ktorej sa budeme môcť v teplom a čistom prostredí s novou laminátovou podlahou venovať cvičeniam na rozhraní gymnastiky a fitness. Deťom nezaškodí, ak okrem šliapania do pedálov získajú aj iné zručnosti. Nepôjde o nič prehnane náročné, zakaždým do programu zaradíme niečo úplne nové.Telocvicne

Každú nedeľu v čase od 16:00 do 18:00 máme k dispozícii veľkú telocvičňu ZŠ (na obrázku pod písmenom V), v ktorej budeme behávať, skákať a medzitým sa venovať kolektívnym loptovým hrám, alebo využijeme iné možnosti telocvične. Vzhľadom na veľkosť priestoru mám záujem pritiahnuť na tieto tréningy aj iné deti, aby sme tam nemuseli hrať futbal traja na troch. Pokiaľ máte nejakých známych, ktorí majú deti v primeranom veku a možno by mali záujem aj o bicyklovanie, kľudne im ponúknite možnosť trénovať s nami.  Pokiaľ by ste mali iné dobré nápady, radi si ich vypočujeme.  V záujme variability by sme chceli občas priniesť niečo úplne nové, aby sa deti nenudili. Pán Bogner pre nás už túto nedeľu zabezpečil zdarma návštevu plavárne Pasienky, kde by sme mali mať vyhradenú aspoň jednu dráhu v malom bazéne.  Radi by sme cez týždeň otvorili aj ďalší tréningový deň. Bolo by to určite najskôr po 17-tej hodine. K tomu potrebujeme vedieť, ktorý deň by to vyhovovalo deťom a či by ste nám boli ochotní aspoň občas vypomôcť, aby sme z dôvodu nášho výpadku nemuseli termíny tréningov meniť alebo inak obmedzovať.