Subema_2019-104

17.11.2021 sa v Ivanke pri Dunaji opäť  uskutoční Šutrovský bežecký maratón, ktorý TJ IOAN 1209 organizuje v spolupráci s obcou Ivanka pri Dunaji. Pozývame Vás na štafetový beh družstiev, kedy si môže každý určiť, akú časť z  vyše 42km si zabehne. Stačí zostaviť družstvo 4 až 8 bežcov a zúčastniť sa štafetového behu družstiev okolo jazera Štrkovka (Šutrovka). Šutrovský bežecký maratón znamená zabehnúť dokopy 28 kôl okolo jazera za čo najkratší čas.

V priestoroch pretekov budú platiť aktuálne COVIDové opatrenia podľa COVID automatu, vstup bude povolený len s prekrytím horných dýchacích ciest!

POZOR ZMENA!!!

 

Z dôvodu zhoršenej pandemickej situácie s pandémiou COVID19 sa preteky uskutočnia v režime KZ (Kompletne zaočkované osoby) podľa COVID automatu, t.j. všetci účastníci  podujatia budú musieť predložiť doklad o kompletnom zaočkovaní podľa pravidiel COVID automatu.

Z rovnakého dôvodu sa rušia preteky detí.

Po dôkladnom zvážení pravidiel organizovania športových podujatí podľa COVID automatu pre šport, aktuálnej pandemickej situácie v okrese Senec, prognóze vývoja na najbližšie týždne a s ohľadom na bezpečnosť všetkých účastníkov podujatia, sme sa rozhodli pre tieto zmeny. Hľadali sme cestu ako podujatie tento rok uskutočniť a veríme, že mnohí z Vás si aj napriek tomuto obmedzeniu cestu na podujatie nájdu a uskutoční sa opäť športovo veľmi kvalitný ročník, plný už tradične žičlivej a súťaživej atmosféry. Už prihláseným družstvám, ktoré sa z dôvodu zmeny režimu na KZ podujatia nezúčastnia, bude štartovné vrátené (a rovnako aj deťom, ktorí prispeli dobrovoľným príspevkom). Obmedzenia mrzia rovnako aj nás organizátorov. Ďakujeme za pochopenie.

Viacerí z Vás by ste sa radi zúčastnili pretekov, ale chýba Vám družstvo, alebo hľadáte ďalšieho člena do Vášho družstva, využite na to prosím diskusiu k podujatiu na Facebooku, alebo nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a radi Vás skontaktujeme.

Pozrite si reportáže z minulých ročníkov 20192018 a 2017, kde nájdete aj odkazy na fotky a videá z detských behov i zo štafety družstiev.

Program

Na preteky sa treba prihlásiť dostatočne vopred prostredníctvom záložky Prihlasovanie štafiet.

Program v deň pretekov

Detské preteky

 • ZRUŠENÉ z dôvodu zhoršenej situácie s pandémiou COVID19.

Štafeta

 • 9:00 Začiatok prezentácie (vopred zaregistrovaných družstiev)
 • 10:15 Ukončenie prezentácie na štafetu
 • 10:30 Štart štafety
 • 15:30 (alebo cca. 10 minút po dobehnutí posledného družstva) Ukončenie štafety a vyhlásenie výsledkov

 

Občerstvenie priamo v pohostinstve Wigvam

Propozície

Propozície

Podrobné propozície sú uvedené v >>PDF prílohe<<.

Štafetový beh dospelých

Cieľom je odbehnúť celých 28 kôl okolo Ivanského jazera Šutrovka tak, aby každý člen družstva odbehol minimálne jedno kolo. Družstvo môže mať najmenej 4 a najviac 8 členov. Pokiaľ za družstvo počas pretekov nenastúpia aspoň 4 bežci, alebo ich nastúpi viac ako 8, bude takéto družstvo diskvalifikované

Každý jeden bežec či bežkyňa musí byť zdravotne spôsobilý. Odporúčaný vek bežcov pre štafetový beh je nad 15 rokov. Každý sa zúčastňuje  na vlastnú zodpovednosť, organizátor nezabezpečuje žiadne poistenie. Prihlásenie člena štafety online kapitánom implicitne predpokladá súhlas každého člena so všetkými podmienkami podujatia uvedenými pri prihlasovaní a rovnako aj  u pretekárov do 15 rokov súhlas zákonného zástupcu. V prípade registrácie pretekára na mieste je potrebné priniesť vyplnený súhlas zákonného zástupcu. Bez písomného súhlasu nebude môcť daný pretekár nastúpiť na preteky, čo môže v najhoršom prípade viesť k diskvalifikácii celého družstva!

Každý člen družstva musí odbehnúť minimálne 1 kolo, taktiku si volí družstvo vrátane spôsobu striedania (buď 7 kôl v kuse alebo sa striedajú ob kolo a pod.)

Príklady:

 1. Jedno družstvo zložené zo 4 členov sa dohodne, že každý z nich odbehne rovnaký počet kôl - 7.
 2. Iné družstvo môže mať 8 členov, 6 pobežia po 4 kolách a dvaja len po 2 kolách.
 3. Aj prípad, keď sa 4 členovia družstva dohodnú tak, že traja z nich odbehnú po jednom kole a jeden 25, je povolený. 

78045 200

Každý pretekár musí mať viditeľne upevnené svoje štartové číslo počas štartu a aj počas behu vlastného úseku pretekov. 

Limit na odbehnutie maratónu je 5 hodín, najneskôr v tom čase bude trať uzavretá.

Novinka - čas a prechody cieľom budú merané elektronickou časomierou. Okrem presnejšieho zaznamenávania časov a prejdených kôl budú k dispozícii aj priebežne výsledky s časmi jednotlivých kôl online.

 

Behy detí

Pred štafetovým maratónom dospelých sa od 9:00 uskutočnia individuálne detské preteky. Preteká sa v nasledovných kategóriach:

 • Baby (2017+) – malé kolo v okolí Wigvamu
 • Mikro (2015-16) – malé kolo v okolí Wigvamu
 • Mili (2013-14) – 1 kolo
 • Mini (2011-12) – 1 kolo
 • Mladší žiaci (2009-10) – 2 kolá
 • Starší žiaci (2007-08) – 2 kolá

Prihlasovanie na detské kategórie bude možné priamo na mieste pred štartom pretekov, avšak odporúčame prihlásenie detí vopred online na našej stránke, čo urýchli proces registrácie v deň pretekov pretekárom aj organizátorom. Online prihlásenie implicitne predpokladá prihlasovanie dieťaťa zákonným zástupcom a teda súhlas zákonného zástupcu. Pri prihlásení dieťaťa na mieste každé dieťa MUSÍ priniesť podpísaný (alebo vypísať na mieste) súhlas zákonného zástupcu (stiahni, vytlač, nechaj podpísať a prines). Za účasť v detských pretekoch sa štartovné neplatí, resp. môžete dať dobrovoľné štartovné.

Prihlasovanie štafiet

Prihlasovanie družstiev na štafetu (štart o 10:30).

Prihlasovanie družstiev >>tu<<

Prihlasovanie detí

Prihlasovanie detí na detské behy (štarty už od 9:00)

Detské preteky ZRUŠENÉ z dôvodu zhoršenej situácie s pandémiou COVID19.

Prihlásení účastníci

Prihlásené družstvá

Zoznam prihlásených družstiev nájdete >>tu<<.

Prihlásené deti

Detské preteky ZRUŠENÉ z dôvodu zhoršenej situácie s pandémiou COVID19.

Zoznam prihlásených deti nájdete >>tu<<.

Trate

Trať pre kategórie Baby (2016+) a Mikro (2014-15) (okruh = približne 500m):

trat kratka

 

Trať pre všetky ostatné kategórie (okruh = približne 1500m):

Trat maraton

Partneri

Partneri a spolupracovníci

 Spoluorganizátor:

 • Obec Ivanka pri Dunaji

Podujatie sa môže uskutočniť aj vďaka podpore:

 

Hľadáme partnerov a sponzorov (ovocie, ceny pre víťazov i do tomboly a pod.) a rovnako aktivistov, ktorí by sa chceli zapojiť buď do jednorazovej alebo trvalej spolupráce s nami na rôznych (najmä) športových podujatiach.