DSCN6190V sobotu 9.3. sa v Ivanke pri Dunaji uskutočnili už druhýkrát orientačné preteky Snežienky a machri, ktoré boli zároveň 4. kolom oblastného rebríčka Západnej oblasti Slovenského zväzu orientačných športov (SZOŠ). Cez internet sa vopred prihlásilo 270 súťažiacich a k nim sa v sobotu pridalo množstvo ďalších pretekárov z Ivanky a okolia, ktorí prišli na našu výzvu. Napriek občasnému mrholeniu sa pretekov v priebehu celého dňa zúčastnilo viac ako 300 účastníkov nielen z Ivanky a okolia, ale z celého Slovenska a dokonca aj zástupcovia 2 klubov z Čiech a 4 klubov z Rakúska.

Hlavným organizátorom pretekov bol bratislavský ŠK Sandberg (viac o nich v záložke Hlavný organizátor), my sme v tomto prípade boli len spoluorganizátorom. Zabezpečovali sme predovšetkým prípravu a miestnu logistiku, aby sme tak Ivančanom a ľuďom z okolia priblížili trochu menej tradičný šport, ako sú futbal, basketbal či štandardný beh. 

Ráno sa uskutočnili šprinty jednotlivcov, ktorých sa zúčastnilo viac ako 280 zaregistrovaných pretekárov zo Slovenska, Rakúska a Českej republiky. Súťažili v rôznych vekových kategóriách do 10, 12, 14, 16 a 18 rokov, nad 19, 40 a 55 rokov, RD (deti so sprievodcom), N (nábor, jednoduchá trať pre nováčikov) a OPEN (orientačne náročnejšia trať pre skúsenejších bez ohraničenia veku a pohlavia). Tieto preteky prebiehali v Beňovom háji a okolí jazera.

Súbežne so šprintom sa menšie detičky oboznamovali s orientačným športom prostredníctvom obrázkovej trate v areáli základnej školy.

Popoludní sa presne o 14:00 v pretekoch štafiet postavilo na hromadný štart asi 50 trojíc v rôznych kategóriách. V každej trojici musela byť minimálne jedna ženská pretekárka. Tieto preteky prebiehali v zastavanej časti obce v priestore medzi základnou a strednou školou.

Popri členoch klubu ŠK Sandberg chceme na tomto mieste poďakovať zástupcom našej obce, základnej i strednej školy, členkám Červeného kríža (p. Kučerová, Šticová a Chalániová), kameramanom Blublovcom a pani učiteľke Tereňovej.CervKriz