Logo TescoTesco už niekoľko rokov ponúka v podobe programu "Vy rozhodujete, my pomáhame" organizáciám po celom Slovensku finančnú pomoc, aby podporilo projekty, ktoré pomáhajú miestnym komunitám. Naša telovýchovná jednota sa na podnet Miloša Orlíka začiatkom roku 2019 zapojila do výzvy projektom "Bezpečné bicykle - osadenie cyklostojanov". Vďaka hlasovaniu nakupujúcich v 3 predajniach Tesco v našom regióne sme napokon skončili na 1. mieste a získali finančnú pomoc 1300,- EUR na nákup a inštaláciu cyklostojanov.

O výsledku, priebehu a počiatočných krokoch si prečítajte viac v jednotlivých záložkách.

Výsledky

Zo získaných finančných prostriedkov sme zakúpili 25 stojanov typu U, v kvalitnom, nehrdzavejúcom prevedení. Po dohode s vedením našej obce sme rozhodli o ich rozmiestnení a v spolupráci s miestnym podnikateľom bola napokon úspešne zrealizovaná aj inštalácia cyklostojanov. Počas trvania projektu sa budeme o cyklostojany starať a následne ich bezplatne odovzdáme našej obci.

Stojany sme nanštalovali pri základnej škole, pred lekárňou na križovateke ulíc Vajnorská, Moyzesova a na železničnej zastávke, po jej oboch stranách. Dúfame, že si čo najskôr nájdu svojich používateľov a tak prispejú aspoň trochu k zlepšeniu dopravnej situácie v našej obci.. 

Cyklostojany
   
IMG 20190909 130054 IMG 20190909 131347
   
IMG 20190909 131939 BURST001 COVER IMG 20190909 132014

Priebeh

Objednávka bola zrealizovaná v niekoľkých krokoch a stojany boli dočasne uskladnené v skladových priestoroch nového obecného úradu. Potom sme si s prednostom úradu prešli vhodné miesta a obec zabezpečila firmu, ktorá stojany nainštalovala. Teraz už stačí ich len používať. A nepoškodzovať.

Úvodná výzva

V rámci programu "Vy rozhodujete, my pomáhame" spoločnosti Tesco sa naša telovýchovná jednota zapojila do výzvy projektom "Bezpečné bicykle - osadenie cyklostojanov". Našim cieľom je poskytnúť obyvateľom Ivanky pri Dunaji, ktorí sa prepravujú po obci na bicykli, nové cyklostojany. V prvom kroku by sme ich chceli umiestniť na pár prvých exponovaných miest a následne môžeme pokračovať v spolupráci s obcou, podnikateľmi či inak.

1Na rozdiel od bežne používaných stojanov majú mať nami navrhované stojany (obrázok je ilustratívny) niekoľko výhod.

  • Sú robustné a pokiaľ budú správne nainštalované, budú o to bezpečnejšie.
  • Vyššiu ochranu pred zlodejmi zabezpečí ich moderný tvar, ktorý umožňuje uzamknutie kostry bicykla.
  • Zároveň chránia bicykel ako taký. V súčasnosti bežne rozšírené stojany, ktoré sú dnes inštalované pred väčšinou obchodov, poškodzujú kolesá a najmä kotúčové brzdy.

Zapojte sa pri svojich nákupoch v predajniach Tesco do súťaže a pomôžte aj sami sebe. Za tento projekt môžete hlasovať v obchodoch:

  • Bratislava-Vajnory OC Vajnoria Pri starom letisku 3/V,
  • Čierna Voda Jantárová 41 ,
  • Ivanka pri Dunaji Vajnorská 5/A.

 i 5429992