Soccer Ball santa hat22.12.2018 sa uskutočnil už 5. ročník Predvianočného turnaja vo futbale. Prihlasovanie bolo v tomto roku vďaka zvýšenému záujmu ukončené oveľa skôr ako zvyčajne. Turnaja sa zúčastnili nasledovné tímy:

  1. KLM (Marián Mališ)
  2. FC Marakana (Juraj Urbanovic)
  3. Seniori Ivanka (Milan Drozda)
  4. Prodom (Branislav Pšenčík)
  5. Belehradskí Lišiaci (Pavol Zálešák)
  6. Nezavisly (Martin Svihel)
  7. Miesiči (Peter Preisach)
  8. Klasici (Pavol Kinces)

Stretneme sa všetci v telocvični ZŠ v sobotu 22.12. 2018 o 8:45. Začíname rozlosovaním tímov do skupín a hneď nato vyzve rozhodca prvé dva tímy zo skupiny A na prvý zápas turnaja. Nikto nevie, kto to bude, preto je dôležité, aby ste prišli všetci včas. Na nikoho nečakáme.

Kamarát Paľo Fronk nám poskytol svoje fotografie.

Pravidlá

Turnaj je určený pre 8 tímov a uskutoční sa v telocvični ZŠ v Ivanke pri Dunaji. Odmenené budú tímy na prvých troch miestach a najlepší strelec turnaja. Za víťazstvo po uplynutí základného času sú 3 body, za remízu po uplynutí základného času 1 bod a potom získa navyše 1 bod tím, ktorý vyhrá penaltový rozstrel. Najskôr sa hrajú zápasy v 2 skupinách po 4 tímoch spôsobom každý s každým. Následne sa hrá už play-off spôsobom 1A-4B, 2A-3B atď. Ďalej hrajú už len víťazné tímy najskôr o postup a potom o 3. miesto a napokon finále.

Najlepším strelcom turnaja je hráč, ktorý nastrieľal najviac gólov vo všetkých zápasoch. Pri zhodnom počte gólov rozhoduje aj o najlepšom strelcovi turnaja záverečný penaltový rozstrel.
Zápasy rozhoduje skúsený rozhodca podľa upravených pravidiel malého futbalu. Hrá sa na malé brány, bez brankára, 4 hráči v poli. Používa sa lenivá lopta. Nie sú auty, len päťky (zo zeme). Súper rozohrá loptu aj po dotyku so stropom alebo zvislými konštrukciami. Penalty sa kopú z veľkej vzdialenosti na prázdnu bránu.
Tím môže mať maximálne 8 hráčov, ktorí sa počas turnaja nesmú meniť. Každý tím má garanciu 4 odohraných zápasov. Kapitán si ráno pri prezentácii prevezme občerstvenie pre celý tím.