{jcomments off}

DSC 0058V predvečer odovzdávania vysvedčení sme sa už po 4-krát po sebe podieľali na zabezpečení rozlúčky žiakov našej základnej školy so školským rokom. Rozlúčkovicu organizujú členovia školskej rady, učitelia a ďalší rodičia či aktivisti. Naša telovýchovná jednota už tradične na tejto akcii zabezpečuje futbalový turnaj. Prihlasovanie tu má svoje špecifiká, deti dávajú tímy dokopy podľa veku, a preto sa im snažíme vytvoriť aspoň trochu férovejšie podmienky. Tentokrát sme urobili turnaje dva.

 

DSC 0043Základným pravidlom je, že hrá 5 hráčov v poli, plus brankár. Aby deti odohrali čo najviac zápasov, každý zápas trval len 8 minút.V predvečer odovzdávania vysvedčení sme sa už po 4-krát po sebe podieľali na zabezpečení rozlúčky žiakov našej základnej školy so školským rokom. Rozlúčkovicu organizujú členovia školskej rady, učitelia a ďalší rodičia či aktivisti. Naša telovýchovná jednota už tradične na tejto akcii zabezpečuje futbalový turnaj. Prihlasovanie tu má svoje špecifiká, deti dávajú tímy dokopy podľa veku, a preto sa im snažíme vytvoriť aspoň trochu férovejšie podmienky. Tentokrát sme urobili turnaje dva. Základným pravidlom je, že hrá 5 hráčov v poli, plus brankár. Aby deti odohrali čo najviac zápasov, každý zápas trval len 8 minút.

Turnaj č.1

DSC 0055Približne pol hodinu po začiatku akcie sme mali nahlásených 6 tímov s maximálne jedným hráčom na striedanie. Ako v škole sme ich rozdelili do skupín z I. a II. stupňa. V každej skupine odohrali tímy po 3 zápasy (každý s každým) a takéto boli napokon výsledky:

I. stupeň   II. stupeň
  1. FC Kofola
  2. Atletico
  3. New York Madrid
 
  1. FK Častkovce
  2. FC Hľadá sa bicykel
  3. FC Epic

Jedno sa im musí uznať, ich fantázia pri vymýšľaní názvov tímov nemá hraníc. :) Názov tímu FC Hľadá sa bicykel vznikol v reakcii na nedávne odcudzenie bicykla ich kamaráta. :( Deti boli ochotné odovzdať všetky finančné prostriedky získané na turnaji svojmu kamarátovi. Žiaľ, nemali sme dostatok sponzorov, aby sme z tejto dobrovoľnej akcie urobili turnaj benefičný.

Turnaj č.2

DSC 0062Počas trvania prvého turnaja samozrejme prichádzali ďalší oneskorenci, ktorí buď sami alebo prostredníctvom svojich rodičov vyjadrovali nevôľu nad tým, že ich nechceme zaradiť do už rozbehnutého turnaja. Preto sme s pomocou učiteľa Petra Hajasa, ktorý deti pozná, hneď po skončení prvého turnaja nahnali všetkých záujemcov opäť na ihrisko. S menšími problémami, decká sa neustále premiestňujú, Peťo vybral ôsmych kapitánov a k nim zdoplnil ďalších hráčov tak, aby bola výkonnosť tímov približne rovnaká. A takto to napokon skončilo:

1. Tím Brnula   6:2   4
 2.  Tím Frtús  5:2   4 
3.  Tím Pacek  5:5   3 
4.  Tím Mišík  4:5  3
5.  Tím Franko  3:5  3
6.  Tím Kochan  1:5  0