IMG 6722Komisia obecného zastupiteľstva pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie v spolupráci s našou Telovýchovnou jednotou Ioan 1209, ďalšími organizáciami a aktivistami zorganizovali ďalší ročník úspešného športovo-zábavného podujatia pre rodiny pod názvom Tati, mami, poďte s nami. Už tretíkrát za sebou sa vďaka obojstrannej spokojnosti organizátorov i majiteľov pozemku akcia uskutočnila v jazdeckom areáli El Rancho na konci Poľovníckej ulici v Ivanke pri Dunaji.

 

Program tvorilo množstvo súťažných i nesúťažných disciplín, ktoré sú navrhnuté tak, aby si na svoje mohol prísť naozaj každý. TJ Ioan 1209 sa popri spolupráci na príprave a celkovej organizácii už tradične zameriava najmä na súťažné športové disciplíny. Komu nevyhovujú športové disciplíny, môže získať body v disciplínach znalostných, vyskúšať si na vlastnej koži vybrané disciplíny mimo súťaže, alebo si "len" užiť bohatý sprievodný program. Vychádzku do areálu El Rancho v sobotu 19. mája v čase konania akcie určite nikto neľutoval. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Ako obyčajne sme my organizovali športové disciplíny, tentokrát skákanie so švihadlom a hod granátom na cieľ. Je poľutovaniahodné vidieť, že rodičia sú v športových disciplínach častejšie oveľa šikovnejší ako ich deti. Nie je zriedkavé, keď už aj takmer dospelé deti nevedia do ruky chytiť granát, s ktorým by po absolvovaní povinnej školskej dochádzky mali mať viacnásobné skúsenosti. Obdobne je to i so švihadlom. Dobre to zhodnotil jeden šikovný ocino, ktorý so švihadlom urobil za 30 sekúnd 81 skokov: "To my sme mali iný telocvik." Prečo je tomu tak?

IMG 6673

 

IMG 6720

IMG 6678

IMG 6680

IMG 6698