i 4484168Už tradične sme sa na konci mája podieľali na organizovaní rodinného, zábavného, súťažno-športového podujatia pod názvom Tati, mami, poďte s nami. Už po druhýkrát sa konalo v priestoroch rozvíjajúcej sa konskej farmy El Rancho na konci Poľovníckej ulice. Tento rok sa konal 3. ročník a my sme sa opäť rozhodnou mierou postarali najmä o tú športovú časť tohto čoraz populárnejšieho podujatia. Okrem štandardného plánovania a prípravy celého podujatia sme aj tentokrát skákanie na švihadle, jazdu na fúriku a štafetový beh. 

 

Registrácia rodinných družstiev bola plánovaná od 09:00 do 10:30, no mnohí Ivančania si ako vždy dávali s príchodom načas, čo sa prejavilo na značnom predĺžení plánovanej doby podujatia, pôvodne do 13:00. Letné počasie prilákalo opäť o niečo viac účastníkov i divákov ako v minulom roku

Celkovo bol na podujatí 9 súťažných disciplín a mimosúťažný štafetový beh, v ktorom išlo o prekonanie rekordu z minulých rokov. Zástupcovia TJ Ioan 1209 obsadili stanovištia 5 a 7. Okrem nás zabezpečili ďalšie športové disciplíny basketbalisti (Klokani), VanGym a Ivanská lukostrelecká družina.

i 4484160Populárnu jazdu na fúriku, ktorú mnohé deti označili ako najzábavnejšiu, zabezpečoval na stanovišti č. 5 Miloš Orlík. Podľa jeho slov súťažiaci prichádzali na stanovište postupne, len občas si museli počkať v rade. V tejto súťaži oteckovia a mamičky tlačili fúrik a väčšina detí sa zatiaľ usmievala z "pohodlia" fúrika. Niektorí zajazdili naozaj fantastické časy, u ďalších išlo najmä o to, aby sa dostali bezpečne do cieľa. Niekoľko detí ich oteckovia z fúrika po ceste vyklopili, našťastie si nikto neublížil a v cieli sa tomu všetci spoločne zasmiali.

i 4484158Skákanie na švihadle na čas na stanovišti č. 7 zabezpečoval Jožko Kuzma. Rovnako ako po minulé roky išlo o to, aby jeden zástupca súťažiacej rodiny urobil počas 30 sekúnd čo najviac bezchybných skokov. Všimli sme si, že sa do tejto disciplíny zapája čoraz viac zástupcov silnejšieho pohlavia.

i 4484172V štafetovom behu, ktorý zabezpečoval Vlado Letenay, sa odbehlo opäť o niečo viac okruhov, čo sa dúfajme dostane aj do obecnej knihy rekordov, o ktorú sa stará obecná matrikárka Silvia Baťová. Ako obvykle niektoré deti si okruh odbehli aj viackrát. Najaktívnejšou boli zástupcovia rodiny Tarabovej, z ktorej každý člen odbehol viac okruhov a úplne najaktívnejším účastníkom boli syn Danko, ktorý odbehol okruhov až 10. Najstarším účastníkom štafetového behu bol pán Paulen, ktorý na podujatie prišiel potom ako sa zúčastnil bratislavského behu Retro run.

Už teraz sa spolu s ďalšími členmi Komisie pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie tešíme na ďalší ročník a dúfame, že sa k organizátorom pridajú aj ďalší aktivisti spomedzi obyvateľov našej obce.