MSR maleV dňoch 24.-26.6. sa v Trenčianskych Tepliciach stretlo 40 tímov, reprezentujúcich to najlepšie z vyše 20 regionálnych líg malého futbalu z celého Slovenska. Z minuloročných MSR prišli aj majstri - tím AS Guard z Košíc, vicemajstri - tím FC Bepon z Bratislavy a mnoho ďalších tímov, ktoré skončili tiež na popredných priečkach. Našu IML reprezentoval zložený tím, ktorý sme podľa ich zástupvov nazvali Old School Warriors.Tím tvorili nasledovní hráči: Jozef Bratek (GK), Michal Malý (C), Michal Podmanický, Peter Horáček, Martin Bučák, Ján Kurucz, Ján Voška, Branislav Pšenčík, Daniel Briš, Mário Horváth. V tíme mal byť aj Michal Maár, ale kvôli chorobe nakoniec nešiel.

rozlosovaniePrvé zápasy začali už v piatok večer. V skupine C som si bol pozrieť súperov nášho zástupcu, FC Bepon Bratislava si ľahko poradil s Deportivo Kanianka 6:0. Už vtedy bolo jasné, že FC Bepon je silným kolektívom, v ktorom sa nachádzajú aj skúsení reprezentanti Slovenska a má nakročené veľmi ďaleko. V sobotu ráno to bol náš druhý súper. Ale pekne po poriadku.

FC Kuvajt Horné Vestenice -  Old School Warriors Ivanka 2:0 (polčas 0:0)

5plus1melaV prvom svojom zápase narazili naši mladí hráči na FC Kuvajt, víťaza ligy z Partizánskeho. Zo začiatku sa obidva tímy len oťukávali, postupne sa náš súper začal čoraz viac presadzovať. Pokiaľ by si naši mladíci trochu lepšie postrážili chrbát, výsledok mohol byť kľudne aj naopak. Musíme si uvedomiť, že pre nás je herný model 5+1 úplne nový a ten piaty hráč v poli nám často skôr zavadzal.

FC Bepon Bratislava - Old School Warriors Ivanka 7:1 (3:0)

gol1S vicemajstrom z minulých MSR (a nakoniec aj týchto) začali naši mladíci na môj vkus trochu príliš otvorenú hru, čo im hneď pripomenuli aj najlepší hráči FC Bepon. Po dvoch góloch nám postupne nasekali Ľudovít Félix, Martin Schwinghammer a Tomáš Bočkay. Všetci traja sa umiestnili na popredných priečkach v tabuľke strelcov, beponĽudovít Félix dokonca úplne na najvyššom mieste. tento hráč sa pohybuje podobne ako Ľubo Kostolanský na hranici "šestnátky", len hrá viac do tela a má lepší pohyb. Na tento zápas som chalanom odporúčal čo najskôr zabudnúť a pripraviť sa na rozhodujúci zápas v skupine.

Old School Warriors Ivanka - Deportivo Kanianka 7:3 (3:1)

marioPráve počas tohto zápasu sa začalo valné zhromaždenie SZMF, preto som videl len prvé 2 góly, obidva z kopačky Mária Horvátha. Chlapcov však výsledok dosť povzbudil a počas tých 3 zápasov v skupine sa celkom dobre zohrali.

V nedeľu ráno začalo pršať. Už počas prvých zápasov dážď zmazal čiary, ktoré sa dali občas len tušiť. Naši chalani nastúpili v druhej sérii zápasov, ktoré sa počas celých MSR hrali súbežne na 2 vedľajších ihriskách.

FC Artmedia - Old School Warriors Ivanka 3:1 (1:1)

play off1Začali sme celkom dobre, dokonca sme dali prvý gól (Bučák)play off2. No napokon to bol náš jediný gól. Do polčasu súper vyrovnal , pri rohovom kope sme si nepostrážili všetkých hráčov. V druhom polčase sa situácia takmer navlas zopakovala a bolo rozhodnuté.

I napriek tomu si myslím, že chalani nehrali zle. FC Artmedia v nasledujúcom zápase vyradila aj minuloročného víťaza AS Guard 3:0, aby následne prehrala 0:3 s FC Bepon. OldSchoolWarriors Spomedzi 40 prítomných tímov nakoniec náš zástupca skončil na pomerne dobrom 25.mieste. Verím, že chalani si to užili a budem dúfať, že aj na budúci rok sa v IML nájde aspoň tak dobrý tím, ktorý bude ochotný pomerať si sily s inými dobrými tímami na MSR a neurobí nám tam hanbu. Ďakujem chalani za dobrú reprezentáciu a teším sa na stretnutie v budúcom ročníku IML.