mapka na webNa konci mája sa opäť uskutočnilo rodinné zábavno-športové podujatie, ktoré organizujeme v spolupráci s komisiou obecného zastupiteľstva pre kultúru, propagáciu, šport a spoločenské organizácie. Tentokrát sa podujatie konalo v novovybudovanom jazdeckom areáli El Rancho na konci Poľovníckej ulice. Pekné prostredie, lákavé atrakcie a teplé slnečné počasie napomohli oproti minulému roku nárastu prihlásených súťažiacich družstiev aj pozerajúcich sa divákov.


DSC 0099Tento rok treba za organizáciu podujatia poďakovať najmä Eve Kliskej a Silvii Baťovej, ktoré boli hlavnými koordinátorkami a sami zrejme zabezpečili väčšinu prípravných činností. Samozrejme, naši členovia sa opäť podieľali aj na plánovaní, príprave a organizovaní celej akcie. A počas nej sme zabezpečili tri z celkovo deviatich súťažných disciplín - 5) hod na cieľ, 6) jazda na fúriku a 7) skákanie cez švihadlo. Okrem nás sa na ich zabezpečení podieľali Historická spoločnosť Ivanky, Ivanská lukostrelecká družina, poľovnícke združenie Bažant, basketbalový klub Klokani, ivanské zástupkyne Červeného kríža a centrum Helen Doron. Okrem disciplín pre súťažiace tímy, boli v areáli pripravené aj ďalšie atrakcie a občerstvenie. V jazdeckom areáli si prítomní mohli samozrejme vyskúšať jazdu na koni či na poníkoch, I-klub priniesol prenosný hrnčiarsky kruh a zrejme najväčším ťahákom boli ukážky Street workout-u.

DSC 0057
Po vzore minulého roku sme opäť zorganizovali aj štafetový beh, ktorého sa zúčastnili takmer všetci prítomní súťažiaci i diváci, vďaka čomu sa nám podarilo prekonať minuloročných 42 km. Hoci trať pre štafetový beh bola ešte v horšom stave, v akom je súčasný bežecký ovál v areáli ZŠ, najmä prítomné deti to neodradilo a mnohé z nich odbehli aj niekoľko kôl. Už z toho je vidieť, že je pre deti je prirodzené sa hýbať. Problémom sú len chýbajúce športoviská adekvátnej kvality a pravdepodobne aj pasivita mnohých rodičov, ktorí nechávajú svoje deti tráviť až príliš veľa času doma pri počítačoch, na mobiloch či pri herných konzolách.
Pri pohľade na niektoré súťažiace deti môžeme skonštatovať, že táto aktivita prináša svoje ovocie, pretože privádza k športu aj deti, u ktorých je zrejmé, že sa nevenujú žiadnej pohybovej aktivite pravidelne. Jedno z väčších detí sa dokonca bálo nastúpiť do fúrika, ale vďaka prítomnej súťažnej atmosfére ho rodičia napokon priviedli späť a na druhý pokus svoju "jazdu smrti" zvládol a jej záver si viditeľne užíval.

DSC 0081Už v budúcom roku by sme sa my chceli vrátiť späť na školský dvor, kde by sme sa chceli v rámci prípravy športového podujatia pokúsiť o nejaké vylepšenie žalostného stavu tzv. športového areálu ZŠ. Všetko by sme chceli robiť postupne, v spolupráci so školu a obcou, ale najmä za prítomnosti detí a ich rodičov, aby mali možnosť si budovať vzťah k priestoru, kde trávia veľa sojho času. Radi prijmeme akékoľvek dobré návrhy a spoluprácu z vašej strany.
DSC 0066My sme museli areál opustiť ešte pred vyhlásením výsledkov, pretože sme od 14:00 hrali prvý zápas predposledného kola IML. Preto nemôžeme uviesť ani záverečné výsledky. Vieme však, že aktivita bola z hľadiska účasti a návštevnosti úspešná a pomaly sa zaradí medzi ostatné tradičné aktivity, ktoré našaobecponúka svojim obyvateľom.