DSC 0167Po dlhej zimnej prestávke prišla aj na naše ihrisko konečne jar. A bolo to vidieť nielen na počasí, ale najmä na nadšení všetkých hráčov. Takmer každý, kto v tomto kole nastúpil, chcel najmä hrať futbal. Osobne dúfam, že to vydrží čo najdlhšie.

V roli rozhodcu sa vrátil Šani Marczell, ktorý odviedol svoj štandardný výkon zameraný na plynulosť hry. Na otvorenom ihrisku by to bolo fajn, v súbojoch pri mantineloch však bude musieť svoj meter trochu sprísniť.

Po okrajoch ihriska som si všimol aj viaceré skupinky mladíkov, ktorí vyjadrili záujem hrávať v našej minilige. Vzhľadom k svojmu mladému veku si však budú musieť ešte nejaký ten rok počkať. V prípade záujmu im však môžeme zorganizovať vzájomné zápasy.

KLM - Džuvy 7:9 (po polčase 3:3)

DSC 0063Hneď v prvom zápase sa stretli súperi z prvých dvoch priečok, ale oba tímy po zime nastúpili vo veľmi zoštíhlených zostavách. Džuvy, hoci len s jedným striedajúcim hráčom, odviedli zodpovedný kolektívny výkon, podporený dobrým výkonom brankára.

V KLM nastúpil na miesto brankára kapitán Kuzma, čo bolo veľmi cítiť. Chýbal v obrane a aj v poli pri koučovaní, pretože KLM tentokrát nepôsobilo vôbec kolektívne. Na oboch stranách sa hralo primerane tvrdo, rozhodca Marczell pustil aj niektoré súboje na hrane, čo na strane KLM nevydržal mladý Bremser a po zbytočnom oplácaní išiel na 2 minúty na lavičku. Škoda. Keby dokázal svoje individuálne technické schopnosti odovzdať v prospech kolektívu, zápas mohol byť ešte napínavejší. Džuvy po výhre vystriedalo na prvom mieste KLM, ktoré má ešte jeden zápas (s Patriotmi) k dobru. 

Klasici - FK Slovan Čierna Voda 9:5 (6:3)

DSC 0131Musím povedať, že tohto zápasu som sa po predchádzajúcich skúsenostiach trochu obával, pretože obe mužstvá patria medzi najviac trestané (na oboch stranách už po 3 červené karty). Bol to však pekný zápas, plný nasadenia na oboch stranách a jediným negatívom boli zbytočné pokriky z lavičky.

Klasici zápas vyhrali vďaka individuálne dobrým výkonom, slušnému výkonu brankára, disciplíne a sem-tam sa objavujúcim chvíľkam dobrej kolektívnej hry. Pokiaľ dokážu aj v ďalších zápasoch udržať svoje nervy na uzde a budú sa venovať len hre, sú jedným z favoritov na zisk celkového prvenstva a účasť na júnových Majstrovstvách SR. Tam budú rozhodovať cudzí rozhodcovia, ktorí budú akékoľvek nešportové správanie prísne trestať.DSC 0159

Čierna voda má už dlhšiu dobu deficit na mieste brankára. Marcel Burger pomerne často zbytočne rýchlo rozohrával a málo dôsledná obrana nedokázala zabrániť dobrým individuálnym nájazdom hráčov súpera. Keď sa k tomu pridá celkovo slabší kolektívny výkon a nepremenený pokutový kop, je zrejmé, že to inak ani skončiť nemohlo.

Warriors -  FC Patriots 9:12 (4:4)

DSC 0288Tento zápas sa mi hodnotí pomerne ťažko. Vyhral tím, ktorý mal len jedného striedajúceho hráča a slabý kolektívny výkon. Dokonca si začali v tíme Patriotov vzájomne nadávať dvaja spoluhráči. Patrioti však vyhrali a pokiaľ sa nemýlim, bolo to vďaka dobrému výkonu na brankárskom poste, v obrane a dobrým individuálnym výkonom. Pafčo, ktorý sa vrátil po dlhšej prestávke zapríčinenej individuálnym trestom, tentokrát kartu nedostal. Nastrieľal 5 gólov a tým výrazne prispel k výhre svojho tímu.

Warriors mu však k tomu výrazne prispeli. Zrejme na Patriotov nevedia hrať. A navyše sa prejavili slabiny ako chýbajúci brankár, slabý výkon v obrane a najmä chýbajúca streľba na bránu súpera. Množstvo strieľ išlo vysoko nad bránu. Po závere jesennej časti a najmä po Predvianočnom turnaji sa mi toto mužstvo zdalo na nezastavenie a pasoval som ho na ďalšieho kandidáta na celkového víťaza. Musia však odvádzať dobré výkony každý jeden zápas.

FC Nealko - FC Old School 5:5 (2:1)

DSC 0316Nealko získalo svoj prvý bod v sezóne a bolo dokonca veľmi blízko výhre. To by však museli hrať zodpovedne až do konca. Pretože hráči Nealko v tomto zápase dostali aj 2 žlté karty a mohli ich získať ešte viac, napr. za nesprávne striedanie a pokriky na rozhodcu. K výsledku z ich strany prispeli najmä dobrý výkon brankára, trochu zlepšený kolektívny výkon a najmä súper.

Čo sa teda stalo na strane Old School? Tento tím s najmenším počtom hráčov na súpiske, chodil vždy v takmer plnej zostave, no tentokrát mu chýbalo až 5 hráčov. Jednoznačne chýbal Viktor Janžo, ktorý vždy podrží tím vzadu a pôsobí na spoluhráčov upokojujúco. Slabší deň si vybral najmä brankár Juro Máčay, ktorý miesto toho, aby svoje mužstvo podržal, ho svojimi rečami a odkopmi len viac rozleptával. A nakoniec nesmiem zabudnúť na minimálne poltucet tyčiek. Pre jedného smola, pre iného šťastie.

 

13.kolo

Budúce kolo sa hrá už budúci týždeň. Prvý zápas začneme opäť o 14:00 a o 18:00 sa hrací deň uzavrie dohrávkou medzi Patriotmi a KLM. Najbližšie zápasy si môžete vždy pozrieť priamo na stránke www.iml.sk, kompletné rozlosovanie poskytuje kalendár sezóny.

Pokiaľ ste nám naklonení a chcete hrať aj budúci rok, skúste nám pomôcť svojimi 2%.