20140315 132559Aj pred dvomi rokmi sme organizovali podobnú akciu. Tentokrát ju spojíme aj so stretnutím kapitánov všetkých tímov IML a následne si zahráme priateľský zápas. Stretneme sa v sobotu 19.3. o 9:30 na ihrisku v areáli ZŠ v Ivanke pri Dunaji. Po skončení brigády si zahráme priateľský zápas. S prípadnými návrhmi a pripomienkami sa na nás obráťte prostredníctvom komentárov.

 

Skupina IML

Hráči IML sa zamerajú na ihrisko a jeho najbližšie okolie. Každý tím by mal na brigádu vyslať aspoň 2 svojich hráčov, najlepšie takých, ktorí vedia do ruky vziať skrutkovať, vŕtačku alebo aspoň metlu.

  • V prvom rade je treba riadne upevniť všetky siete a opraviť na nich tie najväčšie diery.
  • Povrch ihriska je špinavý a nerovný, pokúsime sa odstrániť tie najväčšie problémy. To isté platí aj pre najbližšie okolie ihriska.
  • Pokiaľ sa medzi hráčmi nájdu ochotní a zruční, pokúsime sa uchytiť násilne odtrhnuté ochranné lišty na mantineloch tak, aby boli funkčné a najmä bezpečné.
  • Vyčistiť šatňu. Pokiaľ by niekto vedel zohnať nejakú lavičku a vešiačiky, takúto aktivitu privítame.

Predbežne sme zakúpili lanko na zaplátanie a uchytenie sietí a 4 ks šponovákov. Prípadný ďalší potrebný materiál (napr. nity či skrutky) zaplatíme z rozpočtu TJ Ioan a budeme s obcou rokovať o náhrade použitých financií. Náradie si treba radšej priniesť.

Stretnutie kapitánov bude zamerané na zabezpečenie jarných kôl IML. Účasť kapitánov alebo zástupcov povinná! Tím, ktorý nezabezpečí zástupcov na brigáde a stretnutí kapitánov, automaticky súhlasí s prijatými závermi!

 

  • Každý jeden tím bude musieť zabezpečiť usporiadateľskú činnosť v jednom jarnom kole. Podmienky si dohodneme na stretnutí.
  • Aj účasť rozhodcu by mala byť povinná, pretože sa nikdy nevieme dohodnúť na podmienkach.

Skupina cyklisti a iní

Ostatní sa budú venovať zvyšku vonkajšieho športového areálu školy s cieľom pripraviť ho na aprílové cyklistické preteky.

  • Odstránenie nebezpečných predmetov a prekážok z predpokladanej trasy a jej najbližšieho okolia. Do tejto kategórie patria najmä - zarovnanie dier, odstránenie vytŕčajúcich nebezpečných predmetov (skaly, zvyšky plota), orez stromov a kríkov.
  • Chemický postrek vegetácie na bežeckej dráhe.

 

Pokúsime sa zabezpečiť fúriky, lopaty, metly a hrable zo školy, ale radšej sa na to nespoliehajme.