thumbsProvizórium pretrvá ešte minimálne do 3.kola, kedy bude po doplatení celých výšok registračných poplatkov jasné, ktoré tímy budú hrať v sezóne 2015-16. Ani 2.kolo novej sezóny sa neodohralo celé,  zápas na poslednú chvíľu odvolal tím Džuvy. S komentárom k jednotlivým zápasom mi pomáhal Jozef Kuzma, ktorý v tomto kole zabezpečoval usporiadateľskú službu. Problémom začína byť opäť časté a úmyselné zakopávanie lôpt.

FC Old School - KLM 6:11 (1:4)

Priebeh zápasu bol po celý čas vyrovnaný. Ako to už býva, mladší hráči tímu Old School viac behali, starší a skúsenejší protihráči vyčkávali a skórovali. Tím KLM v druhom polčase nesprávne striedal, za čo dostal ŽK hráč, ktorý sa prvý dotkol lopty.

Strelec zápasu - Emil Žiga (KLM) 6 gólov

Karty - Jozef Labaš (KLM) ŽK

Klasici - Warriors 8:8 (2:3)

V zápase mali dlho navrch hráči Warriors, ktorý viedli ešte za stavu 4:7, nakoniec však asi boli radi, že uhrali remízu, keď vyrovnali na záverečných 8:8. Podľa predpokladov to bol z viacerých hľadísk nervózny zápas. Jeden z gólov padol po tom, čo hráči Klasikov prestali hrať. Hoci som tam nebol, nechápem ako sa im, všetko bývalým či dokonca súčasným hráčom FK Slovan Ivanka pri Dunaji, môže stať. Veď predsa stále platí, pokiaľ rozhodca neodpíska, hrá sa ďalej.

V tomto zápase sme si však všimli aj jednu pozitívnu vec. Po strete dvoch protihráčov (jeden kopal, druhý tečoval) sa lopta ocitla mimo areálu a viacerí hráči sa s usporiadateľom dohadovali, kto je na vine. Timo Letenay (Klasici), ktorý bol v tom čase na lavičke, sa zobral a loptu jednoducho priniesol. Ďakujeme.

Strelec zápasu - Miroslav Bagin (Warriors) 4 góly

Karty - neudelené

ŠK Slovan Čierna Voda - FC Patriots 18:4 (4:3)

Patrioti nastúpili na zápas len s 5 hráčmi a v druhom polčase hrali už len štyria, po tom čo ich opustil M. Pafčo. Zostávajúcim hráčom patrí všetka česť, že sa tiež nezbalili a zápas, hoci už vysilení, nakoniec dohrali až do konca.

select x turf 1Martin Pafčo počas prvého polčasu zakopol loptu mimo areálu a ani na urgenciu usporiadateľa po ňu ani cez prestávku nešiel. Počas prestávky zmizol a už sa nevrátil. Keďže loptu v tomto prípade nikto  iný nepriniesol, ťarcha loptu (najlepšie Select X-Turf) doplniť ostáva na celom tíme. A to ešte pred nástupom na ďalší zápas, inak nebudú môcť kvôli neuhradeným záväzkom nastúpiť.

Strelec zápasu - Ľuboš Takáč (Čierna Voda) 5 gólov

FC Nealko - Džuvy (zápas neodohratý)

Zástupca tímu Džuvy mi už v pondelok oznámil, že z dôvodu príliš veľkého množstva nedostupných hráčov asi nebudú môcť hrať. Snažil som sa ich za každú cenu prehovoriť, by hrali, pokiaľ by v priebehu týždňa zistili, že ich predsalen bude dosť. To, že nenastúpili a zápas bol zrušený je najmä moja chyba, za ktorú sa celému tímu FC Nealko ospravedlňujem. Musíte si však uvedomiť, že v súčasnosti nie sú štandardné podmienky. Rozlosovanie je k dispozícii menej ako týždeň pred zápasom, preto nemôže byť tím Džuvy za nenastúpenie potrestaný, lebo nemali na odvolanie celý týždeň. Ani ja som nemal dostatok času, aby som to vyriešil a v sobotu som bol tiež preč. Nestáva sa mi to často, neurobil som to naschvál a na revanš ponúknem tímu nejaký prípravný zápas, ktorý im odpísakm zadarmo. :) Odloženie zápasu a nájdenie náhradného termínu je v riešení.

3.kolo - sobota 19.9.

• 13:00 Džuvy - FK Slovan Čierna Voda
  • 14:00 Warriors - FC Old School
  • 15:00 FC Patriots - Klasici
  • 16:00 KLM - FC Nealko

Chcel by som všetky tímy požiadať, aby urobili všetko pre to, aby sa už 3.kolo odohralo kompletne.