DSC 0079Neúplným prvým kolom sa v sobotu 5.9.2015 začala už 6. sezóna IML. Dobré počasie nám prialo, v 3 regulárne odohratých zápasoch padlo 36 gólov a víťazstvá si odniesli tradičné tímy. Vo viacerých tímoch došlo k zmenám, buď priviedli nových hráčov, čo je pozitívne, alebo kanibalizovali na existujúcich tímoch. Ďalšie kolo sa odohrá už budúci týždeň, dovtedy sa budeme musieť dohodnúť, aký model ligy budeme tento rok hrať. Termíny zápasov 2.kola nájdete na konci článku.

 

Keďže nemáme aspoň 10 tímov, budeme zatiaľ hrať v provizóriu, ktoré sa vyrieši buď tým, že nájdeme dostatočný počet tímov, alebo sa pre tento ročník dohodneme na trochu inom modeli. Jednou z predstáv, ktoré mi predstavil Michal Podmanický, kapitán FC Old School je hrať na 3 vzájomné zápasy, miesto účasných 2, ktoré sa hrajú systémom jeseň-jar. V prípade 9 tímov by to bolo 24 štandardných kôl, v prípade 8 tímov 21. Našim cieľom je však stále mať 10 tímov, preto všetkých opakovane prosíme, aby oslovili všetkcýh svojich kamarátov a známych, aby sa aj individuálne prihlásili a my im ochotne pomôžeme zostaviť ďalší tím.

FC Old School - Klasici 5:4 (4:2)

DSC 0043Hoci názvy oboch tímov, "Stará škola" aj Klasici, vyvolávajú zdanie skúseností, oba tímy sú z hľadiska veku hráčov veľmi mladé. A tomu zodpovedal aj charakter hry otváracieho zápasu novej sezóny. Zápas bol podľa očakávania plný nasadenia a nervozity. Presne také sú už tradične všetky zápasy Klasikov, preto sme právom podľa pokynov daných rozhodcovi čakali prísnejšie verdikty, ktoré by po dlhej prestávke premotivovaných hráčov trochu schladili. V tomto zápase bola udelená jediná žltá karta, dostal ju hráč Klasikov Rudo Tauber. Jedným z pozitív zápasu bol hetrik Adama Zajačika z tímu Old School.

V bránkach oboch tímov nenastúpili klasickí brankári, v tíme Old School zastúpil asistent kapitána Viktor Janžo a v tíme Klasikov ich nový kapitán Tomáš Benian. O výsledku zápasu bolo rozhodnuté už v prvom polčase, ktorý vyhrali "domáci" 4:2. Druhý polčas síce tesne vyhrali Klasici, ale na celkové víťazstvo to už nestačilo.

Štatistiky:

  • góly - FC Old School: A. Zajačik 3, M. Maár 1, A. Czucz 1, Klasici: Ch. Horňák 2, R. Tauber 1, M. Konečný 1
  • karty - R. Tauber (Klasici) ŽK

KLM - Warriors 10:7 (5:4)

DSC 0064Tím KLM prešiel počas prestávky viacerými zmenami. Novým kapitánom je Jozef Kuzma, ktorý do tímu priviedol až 6 nových hráčov a tou najvýznamnejšou je asi zmena k lepšiemu na brankárskom poste. Naproti tomu tím Warriors, okrem zmeny názvu, z ktorého vypadlo spojenie s Mostom, prišli len s "kozmetickými" úpravami. Na brankárskom poste im citeľne chýbal zranený Jožko Bratek, ktorému držíme palce na skorý návrat z lavičky.

Na začiatku viedol tím KLM 2:0, potom  tím Warriors otočil na 4:2, ale postupne sa začala karta obracať v prospech skúsenosti v tíme KLM, hoci polovica hráčov sa videla na záapse po prvýkrát. Navyše sa chytil aj ich nový brankár Karol Kirchmaier a tak začal zápas smerovať jednoznačne k víťazstvu KLM.

Aj počas tohto zápasu sme videli niekoľko zákrokov, ktoré by si v záujme bezpečnosti a upokojenia nervov zaslúžili minimálne dôrazné upozornenie zo strany rozhodcu. Vlado Ország (KLM) si zaknihoval 4 presné zásahy a stal sa tak (nateraz) strelcom kola. Na druhej strane mu s 3 gólmi konkuroval bývalý najlepší strelec IML, Miro Bagin.

Štatistiky:

  • góly - KLM: V. Ország 4, P. Preisach 2, E. Žiga 2, L. Letenay 1, M. Fartel 1, Warriors: M. Bagin 3, P. Horáček 2, M. Malý 1, M. Pšenčík 1
  • karty - neudelené

Džuvy - Gešajov 10:0 (kontumačne)

Tím Gešajova sa na zápas nedostavil. Pokúšali sme sa skontaktovať ich kapitána R. Plazáka. Neúspešne. Viac nám nevedel povedať ani jediný ich zástupca na pľaci - Laco Musil. Všimli sme si však, že na súpiske tímu Džuvy sa objavilo trio bývalých hráčov Gešajova - Ľ. Kostolanský, M. Krištofič a S. Lenharčík. Dúfame, že sa zástupcovia tímu s nami čo najskôr skontaktujú a že to nie je predzvesťou ukončenia činnosti ďalšieho tímu IML.

Vzniknutý čas využili prítomní hráči Džuvy na tréning, v ktorom sme si všimli celkom pekné zásahy ešte len 13-ročného mladučkého brankára Bernolákova Dominika Mezovského.

Pri tejto príležitosti mi nedá nespomenúť, že po stretnutí kapitánov ostáva aj v tomto ročníku v platnosti pravidlo o povinnom minimálnom počte odohratých zápasov. Mnohí hráči ho nemajú radi, ale pokiaľ kapitáni trvajú na tom, že víťazom celého ročníka miniligy sa stáva tím, ktorému stačí vyhrať v záverečnom turnaji play-off, je toto pravidlo nevyhnutné.

ŠK Slovan Čierna voda - FC Nealko 9:1 (3:0)

DSC 0101Čierna voda prišla na zápas s cieľom vyhrať 10:0, čo sa im až do stavu 8:0 aj darilo. Ich súpiska má už od začiatku plných 15 hráčov, hoci na prvý zápas ich nastúpilo "len" 13. Rozdiel medzi týmito tímami bol zrejmý počas celého zápasu. Čierna voda hrala kolektívne, tímový duch Nealka sa nedostavil. "Super Mário" pobehoval zbytočne po ihrisku a snažil sa za každú cenu presadiť sa individuálne, z čoho začali byť jeho spoluhráči postupne frustrovaní. Navyše, Čierna voda naozaj pôsobila ako záplava a vo viacerých vlnách, v ktorých si prišli na svoje viacerí strelci (9 gólov si rozdelili 6 hráči) chlapcov z Nealka úplne rozleptali.

Aj v tomto zápase by som si vedel predstaviť dokonca viaceré žlté karty, čo som po zápase rozhodcovi aj povedal. Ale musím a chcem sa ho opäť zastať. Nebudeme naďalej pripúšťať žiadne ďalšie invektívy hráčov na adresu rozhodcu, a preto od budúceho týždňa, pokiaľ budem na ihrisku, budem udeľovať z pozície ďalšieho rozhodcu v prípade invektív karty takýmto hráčom v poli alebo aj na lavičke. Veľmi častým dôvodom "protestovania" sú výkriky, že "nám ste to neodpískali" a pod. DSC 0044 Náš rozhodca je však veľmi skúsený a často ponecháva tímu výhodu v hre, čo je dobré pre plynulosť zápasu. Hráči sú v hre zaslepení a tak si ponechanú vyhodu často neuvedomujú. A navyše, ani v prípade omylu neexistuje žiadny dôvod na to, aby sme akceptovali neslušné pokrikovanie niekoľkých oveľa mladších primitívov na adresu staršieho a slušného človeka. Ak to niekto nechápe, nemá čo na zápasoch IML robiť. Verím, že po zápase, už s s chladnou hlavou viaceré situácie vyzerajú inak.

Štatistiky:

  • góly - Čierna voda: T. Liďák 3, R. Bereň 2, J. Liďák 1, L. Zemeš 1, E. Takáč 1, J. Fašung 1, Nealko: M. Horváth 1
  • karty - neudelené

FC Patriots - "desiaty tím" 

Keďže pôvodne potvrdený desiaty tím sa nakoniec dosť neserióznym spôsobom odhlásil, mali Patrioti v tomto neúplnom kole zatiaľ voľno. Ak by sme vedeli, že nenastúpi ani tím Gešajova, samozrejme by sme boli zabezpečili vzájomný zápas Džuvy a Patriots.

Na tomto príklade by sme chceli poukázať na potrebu čo najskoršej koordinácie prípadných problémov, pretože mnohým ľuďom takéto jednanie spôsobuje problémy. Okrem tej zbytočnej prestávky Patriotov bude následne potrebná koordinácia viacerých zápasov, niektoré tímy budú pravdepodobne musieť odohrať viac zápasov v jeden deň, bude treba skoordinovať rozhodcu, ihrisko, súpisky.

2. kolo (12.9.) OPRAVENÉ 10.9.!!!

13:00 Old School - KLM

14:00 Klasici - Warriors

15:00 Č. voda - Patriots

16:00 Nealko - Džuvy

Poznámka: Tento nový rozpis bol zaslaný aj emailom zodpovedným zástupcom jednotlivých tímov, na ktorých máme emailový kontakt.

13:00 FC Patriots - KLM

14:00 Warriors - FK Slovan Čierna voda

15:00 FC Nealko - Džuvy

16:00 Klasici - Gešajov

Pokiaľ sa v priebehu týždňa nedohodneme inak, prestávku bude mať FC Old School. Pokiaľ by sa však náhodou nedal dokopy ani tím Gešajov, nastúpi tím Old School v zápase proti Klasikom.

 

Prosím kapitánov a asistentov tímov, aby boli so mnou v kontakte, pomáhali vytvoriť ďalší tím (alebo i dva) a splnili si čo najskôr všetky svoje povinnosti.