logo bl minPočas dnešného 11.kola padlo na pomery IML pomerne chudobných 64 gólov. Z nich 2 boli vlastné. Ak máte záujem si kedykoľvek pozrieť štatistiky, urobte tak cez tabuľku alebo cez rozlosovanie. Vyberte si svoj tím -> hráči a tam máte takmer všetky potrebné štatistiky. V dnešnom kole tak urobím za vás. Ešte dodám, že ďalšie kolo, dvanáste sa koná až o 2 týždne. V ten istý deň dopoludnia organizujeme aj cyklistické preteky detí, na ktoré vás srdečne pozývame.

 

Viacerí si všimli, že dnes nebola k dispozícii svetelná tabuľa. Dôvody boli dva: 1) tesne pred prvým zápasom to ešte vyzeralo na dážď a 2) ešte nemáme vyrobený stojan, na ktorý by sme mohli tabuľu bezpečne, za zadnou sieťou umiestniť. Umiestnenie tabule na mantineli počas minulého kola sa ukázalo ako nevhodné. Dúfam, že v priebehu nasledujúcich dní s Maťom Jarom nájdeme jednoduché riešenie a počas ďalšieho kola už bude tabuľa na svojom mieste.

Len pripomínam, že na zakúpení tabule sa ešte v novembri na stretnutí kapitánov dohodli všetci prítomní. Na základe toho som tabuľu zakúpil z vlastných prostriedkov a teraz očakávam, že sa dohodnutá čiastka vráti. Zatiaľ som dostal dohodnutú čiastku len od KLM, Gešajov, Old School a Patriots. V najbližšom období mi prisľúbili zaplatiť ešte tímy Nealko, THCrew, Džuvy a Čierna voda. 2 tímy - Most Warriors a Klasici zaplatiť odmietli. Samozrejme, že by nebolo fér, ak by jedni platili a druhí nie. Preto som už skôr oboznámil kapitánov tých tímov, ktoré nemienia zaplatiť, že umožníme zaplatiť aj konkrétnym jednotlivcom. Stav platenia budeme veľmi prísne monitorovať a tým hráčom, ktorí prostredníctvom tímov alebo sami zaplatili, dáme v budúcnosti zľavu pri prihlasovaní sa do budúceho ročníka.

Tabuľa má svoj zmysel. Počas zápasov je vždy zrejmé, aký je čas, stav, koľko trvajú tresty. Tabuľa vylučuje subjektívne hodnotenie, akýkoľvek omyl je na tabuli hneď odhalený. Robí zápasy atraktívnejšími aj pre prítomných divákov, ktoré nie sú vždy v obraze v takej miere, ako samotní hráči.

Výsledky

Po tomto odbočení sa vrátim späť k dianiu priamo na ihrisku. Zápasy skončili nasledovnými výsledkami:

THCrew 9:7  KLM
FC Old School 4:3  Gešajov
Džuvy 8:2  Most Warriors
FC Nealko 6:7  Klasici
FC Patriots 11:6  FK Slovan Čierna voda

Vyzerá, že favoriti splnili svoje úlohy, ale THCrew aj Old Schol sa na svoje výhry dosť "namakali".

Nešportové prejavy

Sledoval som takmer všetky zápasy kola a všimol som si, že sa opäť pritvrdilo. Musíme si uvedomiť, že nehráme prvú ligu, ale najmä pre zábavu. Niektoré zákroky, najmä pri mantineloch, sú za hranicami únosnosti, a preto od budúceho kola nastavíme prísnejší meter. Premotivovaných hráčov, ktorí sa na súpera (často i brankára) rozbehnú s nasadením typu - "dostanem ťa tak či onak" musíme krotiť. Potrebujeme sa dostať opäť do hraníc bezpečnosti, aby sme sa nemuseli obávať o svoje zdravie. Pri náznakoch úmyselných faulov, surovosti alebo pri opakovaných hrubších prehreškoch bude rozhodca ťahať karty. A obdobne aj pri ďalších nešportových prejavoch, nadávanie a odkopávanie lopty nevynímajúc.

Štatistiky

Prvých dvadsať hráčov, ktorí sú na špici v tabuľke strelcov, strelilo k dnešnému dňu spolu 441 gólov z celkových 881!

Por.   Hráči Gól   Tím
1 Tomáš Kelemen 33 Džuvy
2 František Kecskéš 31 FC Patriots
3 Jozef Dikoš 30 FC Patriots
4-6   Pavol Kinčeš 25   THCrew
    Matej Krištofík 25   Džuvy
    Ľubomír Kostolanský 25   Gešajov
7-8   Peter Šiška 24   THCrew
    Miroslav Bagin 24   Most Warriors
9-11   Michal Maár 23   THCrew
    Martin Kalmár 23   FC Patriots
    Mário Horváth 23   FC Nealko
12   Matej Kalmár 22   FC Patriots
13-14   Vladimír Ország 19   KLM
14   Miroslav Čambal 19   FC Old School
15   Šimon Bujna 18   Klasici
16   Richard Bereň 17   FK Slovan Čierna voda
17   Juraj Zámečník 16   Klasici
18-19   Ondrej Krištofič 15   KLM

 

Obdobne si môžete overiť stav žltých kariet.

Timotej Letenay   2   Klasici
Matúš Matulay   2   Klasici
Jozef Dikoš   1   FC Patriots
Ondrej Krištofič   1   KLM
Rudolf Tauber   1   Klasici
Pavol Kinčeš   1   THCrew
Peter Šiška   1   THCrew
Mário Horváth   1   FC Nealko
Matej Kalmár   1   FC Patriots
Juraj Zámečník   1   Klasici
Lukáš Zemeš   1   FK Slovan Čierna voda
Viktor Janžo   1   FC Old School
Martin Lošonský   1   Klasici
Michal Malý   1   Most Warriors
Marián Mališ   1   KLM
Ivan Satury   1   FC Nealko
Patrik Sekír   1   Džuvy
Miroslav Nagy   1   THCrew
Filip Brincko   1   Gešajov
Boris Nosek   1   FC Patriots
Roman Plazák   1   Gešajov

Najmä obaja "Klasici" na prvých miestach si musia dávať pozor, aby sa čo najdlhšie vyhýbali ďalšej karte, ktorá znamená pokutu. Karty sa na konci sezóny samozrejme nulujú.

Spolupráca

Na záver by som vás chcel všetkých, ale najmä Ivančanov a Zálesákov požiadať, aby ste nám podľa svojich schopností a možností ponúkli svoju pomoc. Okrem hrania a organizovania miniligy sa snažíme pripravovať aj športové podujatia pre deti. Najbližšie také bude 11.4. Na školskom dvore usporiadame detské cyklistické preteky. Nežiadame veľa:

  1. pomoc pri stavaní trasy pretekov (zatĺkanie kolíkov a uväzovanie vodiacich fólií)
  2. postávanie popri trase a pomoc deťom
  3. záverečné odpratanie značenia trasy
  4. prispenie nejakými drobnými vecnými cenami

Sme si vedomí, že ste si zaplatili svoje registračné poplatky, mnohí aj príspevok na tabuľu, pokutu za kartu a pod. Tie však idú na rozhodcu, usporiadateľskú pomoc (nie nám, my to robíme zadarmo), turnaj play-off, nákup lôpt a iných potrebných vecí. Obec nám poskytuje zdarma ihrisko a príspevok na play-off. Možno nám tento rok prispeje aj na účasť na MSR v Košiciach. Ale nepatrí sa len ruku natŕčať, ale ju aj podať vo forme pomoci. Záujemci ma môžu kontaktovať cez Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., telefonicky, FB a pod. Za akúkoľvek pomoc vopred ďakujeme.

Oprava

Po reklamovaní záznamov zo strany J.Kuzmu (KLM) a M. Lisického (Džuvy) a opätovnej kontrole zápisov zo zápasov boli opravené

  • výsledok zápasu THCrew - KLM na pôvodných 9:7 (chyba nastala nesprávnym priradením vl. gólu P. Kinčešovi, čím bol jeden gól započítaný dvakrát)
  • záznam o účasti M. Lisického na zápase s Warriors (bol v bráne)

Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme, neurobili sme tak zámerne. Zároveň žiadame kapitánov, aby zápisy pri podpisovaní naozaj kontrolovali, príp. si môžu zápis odfotiť. A opakovane žiadame dobrovoľníkov o pomoc pri zapisovaní, nahadzovaní na web alebo aspoň následnom kontrolovaní.


TO TOP