DSC 0006Prvý jarný deň sa nám vydaril ako sa patrí. Nielenže sa konalo prvé jarné, celkovo desiate kolo IML a oskar nám ukázal svoju prívetívú tvár. Nadšenie a pozitívna energia sa prejavili aj vysokými počtami divákov, hráčov a gólov (88). Mimochodom, súbežne sa dejú aj ďalšie minifutbalové zápolenia. Vo štvrtok 16.marca sa v Záhrebe odohral prvý juniorský medzinárodný zápas, v ktorom sa stretli chorvátske a bosnianske deti narodené v rokoch 2006-07. V rovnaký deň, keď sme my začali jarnú časť IML, sa v Spojených štátoch začali Majstrovstvá sveta, na ktorých žiaľ SR nemá svoje zastúpenie. To sa však môže už čoskoro zmeniť. Pre mnohých z nás je tu možnosť zúčastniť sa na júnových majstrovstvách SR v Košiciach.

Počas 10.kola sa možno pre niekoho nezainteresovaného zrodili 2 prekvapenia. Bojovníci z Mostu porazili asi aj vďaka novým posilám Čiernu vodu 9:7. DSC 0029Keď sa však pozrieme na ich jesenné výsledky (klikni na záložku zápasy), môžeme si všimnúť, že vo viacerých zápasoch prehrali len veľmi tesne. Druhé prekvapenie ide na vrub Old School, ktorých porazili ich susedia z tabuľky - Klasici. Old School nastúpilo bez svojho štandardného brankára, ktorého však (napriek výsledku) veľmi dobre zastúpil Viktor Janžo. Aj v ďalšom zápase bol hlavným aktérom brankár. Hneď v prvom svojom zápase v tohtoročnej sezóne dostal ČK staronový brankárTHCrew, Jozef Feneš. Asi týmto spôsobom zareagoval na moju trvalú výzvu na pomoc organizátorom. V súlade s dohodnutými pravidlami sa uvidíme pred jeho najbližším zápasom. Keď už spomínam tie pravidlá, viacerých hráčov prekvapilo, že rozhodca začal uplatňovať nové pravidlo o kopaní autu. Je to plne v súlade s pravidlami malého futbalu, ku ktorým sa ako člen SZMF hlásime. Od budúcej sezóny bude zmien ešte niekoľko a postupne vás o nich začneme informovať. Jednou z nich bude zákaz pridržiavania sa mantinelov. DSC 0045Tím, ktorého hráč sa bude držať mantinelu obidvomi rukami, stratí výhodu pokračovať v hre.

Majstrovstvá sveta

V Las Vegas prebiehajú v dňoch 21.-29.marca Majstrovstvá sveta v malom futbale. Prvé výsledky ukazujú veľké kvalitatívnerozdiely medzi jednotlivými účinkujúcimi. V otváracom zápase podľahlo Nemecko Mexiku 1:9 a v druhom vyprevadil viacnásobný európsky šampión, Rumunsko Indiu debaklom 21:0. Ďalšie výsledky a iné zaujímavosti si môžete priebežne pozerať na stránke http://www.wmfworldcup.com/.

Majstrovstvá SR

Na stretnutí kapitánov 13.3. sme im oznámili, že hľadáme hráčov, ktorí majú záujem sa zúčastniť júnových majstrovstiev SR. Potrebujeme čo najskôr vedieť, či bude IML v Košiciach zastupovať jedno alebo rovno dva tímy. Ktokoľvek, kto vie, chce a bude môcť sa môže sám prihlásiť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Ďalšie, už 11.kolo sa hrá už v najbližšiu sobotu 28.3. a začíname opäť už o 12:00. Postupne sa stretnú:

  1. THCrew : KLM
  2. FC Old School : Gešajov
  3. Džuvy : Most Warriors
  4. FC Nealko : Klasici
  5. FC Patriots : FK Slovan Čierna voda

Počas veľkonočného víkendu má IML prestávku a 12.kolo sa odohrá až 11.4. s posunutým začiatkom prvého zápasu už na 13:00.Po10kole


TO TOP