KuraVajko... začíname jarnú časť IML sezóny 2014-15. Už teraz však musíme zároveň myslieť aj na to, ako a kedy ju dokončíme. Na túto a ďalšie by som chcel iniciovať diskusiu všetkých účastníkov IML.

 

Na jar nás čaká štandardných 9 kôl po piatich zápasoch a záverečný turnaj Play-off. To je spolu 10 víkendov. Otázkou je: Kedy bude najlepšie začať, aby sme skončili tak akurát pred Majstrovstvami SR, ktoré sa uskutočnia v dňoch 20. a 21. júna 2014 v Košiciach? Ako som už spomínal v našej skuoine na FB, podľa predbežných informácií môže IML nominovať na MSR až 2 tímy. Pôvodne sa spomínali tímy na prvých 2 miestach, ale podľa zápisu zo zasadnutia Výkonného výboru SZMF môžu členské regionálne ligy poslať na turnaj aj tímy zostavené výberom z hráčov viacerých tímov danej ligy.
Po skúsenosti z predchádzajúceho roku sa musíme poistiť, že budeme mať nominácie zostavené a hráčmi záväzne potvrdené dostatočne vopred. Už nemienim nikoho naháňať  deň pred turnajom a prosiť ho, aby vôbec na  Majstrovstvá SR v malom futbale išiel. Najneskôr do 31.3. musíme potvrdiť či predbežne obsadíme jeden alebo 2 tímy. V tom čase potrebujem mať mená približne 30 hráčov v štruktúre spĺňajúcej požiadavku na 2 tímy po 10 hráčov a ku každému 5 náhradníkov. A ich chlapské slovo, že na MSR pôjdu.
Na rozdiel od predchádzajúcich 2 ročníkov by sa malo v Košiciach tento rok zísť naozaj to najlepšie z výberov takmer 20 líg, ktoré sú členmi SZMF. Preto by som rád pre výbery IML pripravil aj niekoľko prípravných zápasov, aby sa trochu zohrali. Tomu prispôsobíme aj kalendár jarnj časti. 10. kolo tejto sezóny (1. jarné) je predbežne pripravené na 21.3., ale definitívny termínovník kôl jarnej časti potvrdíme až začiatkom marca.
Budeme sa snažiť získať prostriedky minimálne na štartovné, cestovné, stravné a ubytovanie pre našich reprezentantov, ale budeme radi, ak niekto sám od seba prispeje, alebo získa nejakého sponzora. Radi prijmeme aj inú pomoc.


TO TOP