prazdneIhrV sobotu 8.11. sa piatimi zápasmi 9.kola a dohrávkou zápasu 2.kola skompletovala ponuka zápasov jesennej časti sezóny 2014-15. Pravdepodobne už všetci viete, že avízovaný turnaj plánovaný na 15.11. sa neuskutoční z dôvodu malého záujmu resp. veľkého nezáujmu. Rozhodli sme sa, že nebudeme nasilu organizovať turnaj so všetkým "všudy" pre 2-3 tímy. Asi si viacerí potrebujeme odpočinúť na nejaký čas od minifutbalovej ligy a možno tak trochu aj od seba. Neskôr, ak už bude záujem, sa môžeme dohodnúť, kedy a za akých podmienok usporiadame iný turnaj.

Vďaka výsledku zápasu medzi Patriotmi a Čiernou vodou padlo v skompletovanom 2.kole až 103 regulárne strelených gólov, čo je len o jeden menej ako v 7.kole. Toľko strelených gólov v piatich zápasoch je pekné číslo, hoci vypovedá nielen o ich strelcoch, ale aj o obrannej práci zúčastnených tímov. Rád by som napísal aj niečo viac pozitívneho a tak uvediem aspoň to, že na čele individuálneho rebríčka strelcov sa nám priebežne umiestnili dvaja hráči - J. Dikoš (Patriots) a T. Kelemen (Džuvy), ktorého tím zostane počas zimnej prestávky na čele tabuľky IML.StrelciPo9kole

Žiaľ, nemá zmysel rátať góly padnuté v 9.kole, pretože niektoré z nich neboli strelené počas hry. V správach z 8. kola sme vás informovali o osobnom treste hráča P. Drozda z tímu Gešajov. S kapitánom tímu Gešajova sme si vymenili emaily, takže o tom, že by hráči tímu Gešajov o zákaze nastúpenia ich hráča nevedeli niet pochýb. Napriek tomu nastúpil tím Gešajov na zápas 9.kola aj s hráčom P. Drozdom, proti čomu kapitán tímu Most Warriors okamžite podal písomný protest do zápisu o zápase. Pravdepodobne kvôli napätej situácii rozhodca nechal zápas odohrať, to však nič nemení na našom rozhodnutí zápas skontumovať v prospech tímu Most Warriors.
Priestupkov okolo tohto zápasu bolo ďaleko viac, a preto pripravujeme samostatnú správu, ktorú predložíme neskôr a budeme sa ňou zaoberať na stretnutí kapitánov, ktoré plánujeme uskutočniť v najskoršom možnom termíne. Na ňom predložíme niekoľko nevyhnutných návrhov na úpravu niektorých pravidiel hry. To neznamená, že by sme nemali jasno, ako sme mali reagovať vo vyššie uvedenom prípade. Jednáme v záujme tých, ktorí chcú hrať minifutbal, nechcú byť pritom zranení alebo dokonca napadnutí inými účastníkmi hry.

Stále je veľa takých, ktorí pochybujú o rozhodnutiach rozhodcu. V prípade udelenia osobného trestu hráčovi P. Drozdovi jednal rozhodca plne v súlade s našimi pravidlami. V prípadoch, ako je tento, keď nemáme podrobne rozpracované pravidlá IML, uplatňujeme v súlade s článkom 12, písmeno a) štandardné pravidlá futbalu. Alebo niekto očakáva(l), že máme mať aj špeciálne pravidlo na situáciu, keď hráč IML začne biť iného hráča?


TO TOP