InfoPo siedmich predošlých kolách, ktoré sa odohrali v relatívne peknom počasí a za príjemných teplôt, sa definitívne prejavila jeseň. Predposledné kolo prvej polovice sezóny bolo bohaté na góly i nepríjemné skúsenosti. Po týždňovej prestávke kvôli "dušičkám" sa 9.kolo odohrá 8.11. spolu s dohrávkou 2.kola, čím sa zavŕši jesenná časť sezóny 2014-15.

 

Kolo sa začalo už o 11:00 dohrávkou 7.kola medzi tímami FC Nealko a Džuvy, ktoré vyznelo jasne v prospech favorita. Na prvý zápas nenastúpil tím Most Warriors (detaily nižšie), preto bol zápas v súlade s pravidlami skontumovaný v prospech THCrew a tímu Warriors boli odrátané 3 body. Zvyšné 4 zápasy 8.kola sa odohrali a padlo v nich až 75 gólov, hoci v jednom zo zápasov padlo "len" 6 gólov. Zato v poslednom ich padlo až 31.

untitledPribudli nám aj karty. Oboch farieb. V zápase medzi tímami Gešajov a Klasici si niektorí hráči neboli schopní udržať nervy na uzde. Po vzájomnom incidente dostal Lošonský (Klasici) ŽK a P. Drozd (Gešajov) ČK. Následne, už po vylúčení, ale stále na hracej ploche, napadol P.Drozd protihráča. Rozhodca ho preto potrestal "za nešportové správanie zákazom pretekárskej činnosti do konca jesennej časti". To znamená, že P. Drozd bude môcť nastúpiť na miniligový zápas až v jarnej časti, samozrejme až po zaplatení pokuty za červenú kartu. Podľa očitých svedkov, zástupcov iných tímov "takéto správanie nepatrí na ihrisko" a "takýto hráč by mal dostať stop na 5 rokov". Tento konkrétny prípad by sme ešte mali prebrať na stretnutí kapitánov všetkých tímov IML počas zimnej prestávky. V záujme objektivity sa pokúsime získať vyjadrenia všetkých strán a od rozhodcu budeme požadovať prísnejší meter, aby sa nebezpečným či stresujúcim situáciám predchádzalo.

Pomaly je tu koniec jesennej časti a stále evidujem niekoľko hráčov, ktorí ešte neodovzdali podpísanú registráciu hráča IML. Žiadam ich, aby buď sami alebo prostredníctvom zástupcov svojich tímov doručili počas 9.kola vypísaný a podpísaný registračný formulár.

Prekladanie zápasov

Na záver sa ešte vrátim k spomínanej kontumácii zápasu medzi Most Warriors a THCrew. Kapitán tímu Most Warriors sa pokúsil posunúť ich vzájomný zápas o hodinu a mňa požiadal o koordináciu s dotknutými tímami. Na moju následnú žiadosť (oznam na facebooku) nikto nijakým spôsobom nereagoval, preto k výmene zápasov nedošlo. Tím Most Warriors má pocit krivdy, pretože si ich kapitán mylne interpretoval moje slová v našej vzájomnej korešpondencii, čo je mi úprimne ľúto. Nič to však nemení na fakte, že o mojej výzve na facebooku, na ktorú nikto nereagoval, vedel.

Pravidlo umožňujúce odklad zápasu nie je úplne jasné a jednoznačné. Každý odklad zápasu na podnet jedného tímu ovplyvní v najlepšom ďalšie "len" tím súpera a organizátorov IML (zmeny zápisov, zabezpečenie rozhodcu a usporiadateľa). V horšom prípade sú však dotknuté aj ďalšie tímy, ktoré treba koordinovať a nie vždy je možné vylúčiť problém vyplývajúci napr. z nepochopenia. Preto sa budem v budúcnosti zasadzovať za úplné zrušenie odkladov jednotlivých zápasov. Každý tím má predsa možnosť mať na súpiske 15 hráčov a vo výnimočných situáciách je možné zápas odohrať aj 5 hráčmi. Špeciálne môžeme riešiť výnimočné situácie, napr. extrémne počasie, problém ihriska a pod.

Ešte jedno upozornenie. Pozor, zápasy 9.kola už nie je možné odkladať! Je ich však možné predohrať 1.11. Na tento termín sme schopní zabezpečiť rozhodcu. Každé mužstvo, ktoré by malo o takúto možnosť záujem, musí vopred skoordinovať a zabezpečiť VŠETKO ostatné.


TO TOP