thumbsV 4 odohraných zápasoch 7.kola padlo až 78 gólov. Zaujímavé je určite aj to, že 2 zápasy skončili remízou a v druhých 2 sa strelci naozaj činili. S výnimkou tímu KLM, ktorý zaknihoval zatiaľ najvyššiu prehru v sezóne. Tabuľku priebežne vedie THCrew, ale už budúci týždeň ich môže na prvom mieste vystriedať Džuvy, pokiaľ vyhrá dohrávku s FC Nealko.

 


strelciPo7koleStrelcom kola bol určite Ľ. Kostolanský, ktorý nastrieľal patriotom 10 gólov. O ďalší gól ho "obral" J. Dikoš, ktorý si ho vsietil sám. Okrem toho však sám dal do tej správnej brány, teda Gešajovu, ďalších 7.

Štatistiky

V doterajších zápasoch zatiaľ padlo 540 gólov, z toho 3-4 vlastné. Presnú štatistiku vlastných gólov pravdepodobne viesť nebudeme, pretože nie je zaručené, že budú v každom jednom zápase správne zaevidované. Rozhodcovia v doterajšom priebehu rozdali 15 žltých a 2 červené karty.

Tabuľka strelcov je takisto veľmi zaujímavá. Na 1.mieste sa s 21 gólmi usadil M. Bagin, ktorého Most Warriors zaknihoval vôbec prvý bod za remízu s Klasikmi. Na 2. mieste sa priebežne nachádzajú dvaja strelci s THCrew. Pozor si treba dať asi na Ľ. Kostolanského z Gešajova, ktorý sa po troch odohraných zápasoch delí o 4. priečku. Pokiaľ sa nemýlim, ten už doma jednu sošku kráľa strelcov IML má.

Negatíva

Občas sa stane, že v snahe zabrániť najhoršiemu, niektorý hráč odkopne loptu za niektorý z okolitých plotov. To sa dá pochopiť. Už menej sa však dá pochopiť, keď onen "vinník" odmieta priniesť loptu späť a ešte má aj kopec nevhodných poznámok. My sa len snažíme zabezpečiť dobré fungovanie miniligy, čo je v záujme každého z nás. Preto zopakujem, že pokiaľ sa zakopnutá lopta bez zbytočného meškania nevráti do rúk prítomného usporiadateľa, hodnotu lopty nahradí tím, z ktorého "vinník" pochádza. Takisto pripomínam, že tím, ktorý ma nevyrovnané záväzky, nemôže nastúpiť na ďalší zápas.

Ešte nepríjmenejším javom je neustále vytváranie odpadkov v okolí miniihriska. V tomto kole to boli okrem fliaš, cigariet a pod. ešte aj balíky polystyrénu, ktoré niekto ponechal pri stene telocvične. Na to môžem povedať len jedno. Ak sa snažíme , aby nám obec (teda občania Ivanky) prispievala rôznym spôsobom na chod miniligy - Prečo sa potom správame tak primitívne? Verím tomu, že doma či na záhrade nikto z nás nepohadzuje odpadky len tak, okolo seba.

Ďalšie informácie

Budúci týždeň začíname už o 11:00 - dohrávaným zápasom z tohto kola. Na inom mieste píšem o plánovanom turnaji 15.11. a čoskoro prinesiem informácie o plánovanej valnej hromade Slovenského zväzu malého futbalu, na ktorej sa budú preberať témy, ktoré už čoskoro zásadným spôsobom ovplyvnia malý futbal na Slovensku.

Tabula5AUž viackrát sme sa počas miniligy rozprávali na tému informačnej tabule (ukazovateľ skóre, časomiéra). Niekto minule spomínal tabuľu z druhej ruky. Ja som sa obrátil na jedného výrobcu a dostal som predbežnú ponuku na takúto novú tabuľu za 590,- EUR (bez DPH). Čo na to poviete?


TO TOP