DSC 0130DSC 0026V sobotu 11.10. sa v na toto ročné obdobie nádhernom počasí odohralo kompletné 6. kolo miniligy. Ťahákom kola bol súboj aktuálne prvých dvoch tímov IML - Džuvy a THCrew, v ktorom sa aj "zaiskrilo". Na čele aktuálnej tabuľky sa ocitla trojica tímov, ktoré majú po 15 bodov. Na opačnom konci sa stále bez bodu zmieta tím Most Warriors, ktorý však vôbec nehrá tak zle, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

 

DSC 0022Výsledky jednotlivých DSC 0027zápasov tu rozoberať nebudem, to si môžete nájsť v kalendári sezóny. Dovedna padlo vo všetkých piatich zápasoch 74 gólov. Rozhodca ukázal jednu červenú a jednu žltú kartu, zhodou okolností obe hneď v prvom zápase a dokonca aj v tom istom čase. "Zaiskrilo" sa medzi P. Petrakovičom z Džuvy a P. Kinčešom z THCrew. Jeden si z toho odniesol žltú kartu a druhý za zámerné kopnutie súpera červenú. Hoci hral tím THCrew 3 minúty presilovku, veľmi im to v konečnom výsledku nepomohlo, pretože tentokrát vyhral tím Džuvy.

Hra pri mantineloch

DSC 0058DSC 0060Rýchly beh popri mantineloch má svoje riziká, ale nebezpečné situácie často nastávajú aj pri pomalšom pohybe alebo pri hre v rohoch. Mnohokrát som si všimol, že v zápale boja sa pri mantineloch hra súperiacich hráčov priostruje. Niektorí túto situáciu ešte "vyšpičkujú". Do protihráča či dokonca svojho spoluhráča postrčia, z čoho je zrejmé, že si vôbec neuvedomujú možné dôsledky. Aspoň teda dúfam, že medzi nami nie je nikto, kto by si dôsledky uvedomoval a aj napriek tomu tak robil. DSC 0054Obdobne nepríjemné sú aj situácie, keď sa hráč drží mantinelu alebo sa "zasekne" v rohu, kde dochádza k zbytočne nebezpečným stretom.

DSC 0120DSC 0121Verím, že nikto z nás nechodí na miniligu, aby sa sám alebo niekoho iného zranil. Preto sa budeme snažiť po dohode s rozhodcom tieto situácie eliminovať. Nebudeme vymýšľať nič špeciálne, skôr sa pokúsime nájsť inšpiráciu v iných ligách, kde bojujú s rovnakými problémami. Napr. v seneckej lige majú dokonca pravidlo, že ak sa hráč chytí mantinelu obomi rukami, rozhodca hru preruší a loptu získava súper.

Zaujímavosti

DSC 0122Pri vypisovaní všetkých registračiek a nahadzovaní zápisov zo zápasov som si všimol, že nám v minilige hrá viacero hráčov, ktorí sú v nejakom príbuzenskom či podobnom vzťahu, napr. "frajerkin brat". Najčastejšie sa vyskytujú dvojice - dvaja bratia (Drozdovci, Horváthovci, Kalmárovci, Takáčovci, Tauberovci či Zámečníkovci) či otec a syn (Liďákovci), ale máme z jednej rodiny aj troch či viac hráčov, ktorí hrajú buď v jednom tíme (3 Telekešovci z KLM), alebo sú podelení vo viacerých tímoch (napr. 2 Krištofičovci, jeden KLM, druhý Gešajov alebo 5 Letenayovci v KLM, Klasici a THCrew). Určite mi ostalo niekoľko vzťahov skrytých, resp. doposiaľ som medzi hráčmi nezistil žiadny sesterský vzťah. Tak ma prípadne doplňte. Zato som však objavil duo baleťákov. :D


TO TOP