DSC 0009Počas kompletného 5. kola, ktoré sa hralo 4. októbra, sa odohrali pekné zápasy, zmeny v tabuľkách tímov či strelcov a udiali ďalšie zaujímavé udalosti, o ktoré sa chceme so všetkými podeliť. Ale poďme na to po poriadku.

Prvý zápas sa kvôli kráteniu denného času začal už o 12:00. Odteraz to tak bude už vo všetkých ostávajúcich kolách jesennej časti miniligy. Odohralo sa 5 zápasov, počas ktorých padlo do bránok na oboch stranách utešených 83 gólov a už opäť prítomný rozhodca rozdal aj 4 žlté karty. Pre tých, ktorí majú radi štatistiky rád doplním aj ďalšie informácie.

DSC 0016Ťahákom kola bol druhý zápas, ktorý sa hral medzi tímami dovtedy usadenými úplne na špici výsledkovej tabuľky. Po prvých 20 minútach sa diváci pýtali, čo sa stalo s dovtedy vedúcim tímom THCrew, ktorý  prehrával na nulu až do stavu 0:5. Až na konci prvého polčasu sa im predsa len raz podarilo skórovať a tak bol polčasový stav 1:6. Do druhého polčasu zrejme nastúpili úplne odlišné tímy, pretože tentokrát to bol tím FC Patriots, ktorý ťahal po celý čas za (podstatne) kratší koniec. Skóre druhého polčasu - 10:1.

Zo či do štatistík

Najviac gôlov v jednom zápase padlo v prestrelke medzi FC Nealko a Most Warriors, najmenej medzi tímami ŠK Slovan Čierna voda a Gešajov. Najviac gólov strelil v tomto kole Miro Bagin (6) , ktorý sa s celkovo už 18 gólmi osamostatnil aj na čele celkovej tabuľky strelcov. Po 5 gólov strelili v tomto kole aj Mário Horváth (FC Nealko), Pali Kinčeš (THCrew) a Adam Zajačik (FC Old School). V inej štatistike sa už s druhým vlastným gólom v sezóne usadil na čele Rudo Tauber v zápase jeho Klasikov proti dobre naštartovanému tímu Džuvy. Ako je vidieť z celkovej tabuľky, po odohratí doterajších zápasov (neúplných) 5 kôl IML, najviac gólov (75) nastrieľal tím, ktorý sa priebežne usadil na čele, najmenej Čierna voda, ktorej asi chýbajú strelci z minulej sezóny.

Iné

DSC 0037Pravdepodobne v reakci na  minulotýždňový článok  daroval Drahoš Jajcaj (Čierna voda) minilige píšťaľku a stopky, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Takisto sa chceme poďakovať Jožkovi Kuzmovi (KLM), ktorý vyrobil jednoduchý ale plne funkčný ukazovateľ skóre, ktorý sme už počas 5. kola využívali. Počul som reakciu, že by sa to dalo urobiť lepšie, ale iniciatívam medze naozaj nekladieme. Budeme radi, ak sa prihlásia aj iní a pomôžu, napr. s vypisovaním zápisov alebo nosením lôpt a pod. Tentokrát to boli napr. chalani z Old School.