DSC 0250Pekné počasie prinieslo aj peknú "úrodu" gólov. Hoci ich nebolo toľko, ako v zatiaľ neúplnom 2.kole, aj tak dali 3 tímy svojim súperom po tucte (Patriots, KLM a Nealko). A pochlapili sa aj jednotlivci, hoci nie vždy to pomohlo aj k výhre ich tímov. Po 5 gólov strelili M. Bagin (Most Warriors) a M. Maár (THCrew), ďalší dvaja strelili po 4. Naopak, v 2 zápasoch sa zrodili pomerne tesné a na góly striedme výsledky 4:2 resp. 3:4.

Na čele tabuľky sa usadil tím THCrew, ktorý zatiaľ ako jediný dosiahol plný počet bodov (FC Patriots má jeden zápas k dobru). Na chvoste tabuľky sú 2 tímy doposiaľ bez výhry - Most Warriors a Gešajov.

 

Rozhodca rozdal 3 žlté karty: T.Letenay (Klasici), M.Horváth (Nealko) a M.Malý (Warriors). Nastúpený trend ukazuje, že medzi trestanými hráčmi je pomerne veľa kapitánov. Doposiaľ bolo rozdaných 9 ŽK a 2 ČK. Jeden z previnilcov už aj zaplatil pokutu, aby napokon svojmu tímu pomohol k výhre strelením gólu.

Boli doplnené súpisky viacerých tímov, v súlade s dohodov kapitánov budú odteraz všetky zmeny v hráčskej zostave spoplatnené. Takisto si dovolím upozorniť na nové pravidlo o minimálnom počte odohraných zápasov,m ktorý je podmienkou pre účasť konkrétneho hráča na zápasoch play-off. Preto je dôležité, aby sa na zápasoch ukázali aj v prípade zranenia či choroby, aby zbytočne nestratili možnosť účasti v play-off.

DSC 0282Po skúsenostiach z predchádzajúceho kola mi nedá neupozorniť vás na nasledujúce negatíva:

  • neskoré príchody niektorých hráčov na zápas (je to problém nielen konkrétneho tímu, ale ovplyvňuje to aj priebeh nasledujúcich zápasov daného kola)
  • premotivovanosť niektorých hráčov vyäsťujúce do nebezpečných situácií
  • odkopávanie lopty a tým zdržiavanie hry a obťažovanie okolitých obyvateľov

Najmä v situáciách pri mantineloch bude musieť rozhodca nasadiť oveľa prísnejší meter, aby sa niekomu neprihodilo nepríjemneé zranenie. V Seneckej lige majú na hru pri mantineloch špeciálne pravidlá.

4.kolo   sa odohrá už budúci týždeň 27.9.

13:00     FC Old School : FC Nealko
14:00     Most Warriors : KLM
15:00     FC Patriots : Klasici
16:00     FK Slovan Čierna voda : THCrew
17:00     Gešajov : Džuvy


TO TOP