Tak sa nám opäť rozbehla Ivanská minifutbalová liga (IML). Nemáme síce toľko želaných 12 tímov, ale nie je ich ani 8, s ktorými sa podľa niektorých "ani neoplatí hrať". 6.9.2014 nastúpilo na 1. kolo jesennej časti sezóny 2014-15 10 tímov, ktoré boli nakoniec schopné dať dokopy zostavu a financie potrebné na registráciu a chod miniligy.


Výsledky jednotlivých zápasov a rozlosovanie ďalších kôl môžete nájsť v rozlosovaní (linka). Touto cestou vás chcem požiadať, aby ste skontrolovali rozpis zápasov, či tam nie je nejaká chyba, prípadne ak potrebujete zápas posunúť, vymeniť a pod., treba sa ozvať čo najskôr a do koordinácie zmeny zainteresovať všetky dotknuté strany. Všimnite si, že od 5. kola sa kvôli skracovaniu dní posúvajú časy zápasov o hodinu napred.

Už prvé kolo bolo bohaté na zaujímavé udalosti z pohľadu štatistík. Odohralo sa 5 zápasov, v ktorých padlo spolu 72 gólov. Najviac ich dali súpery v zápase Džuvy a Patriots - 18, najviac gólov však strelil tím THCrew -12. Formuje sa nám aj tabuľka strelcov, na špici ktorej sa usadilo trio 4-gólových strelcov - J. Dikoš (Patriots), M. Čambal (Old School) a M.Zeleňák (THCrew). Najvyrovnanejší zápas z hľadiska výsledného skóre sa odohral medzi KLM, tradičným účastníkom miniligy, ktoré má jeden z najstarších kádrov, a nováčikom z Bernolákova (FC Nealko), ktoré má naopak jeden z najmladších kádrov. Padali aj žlté karty. Rozhodca (pán A. Marczell) ich celkovo nadelil 6 - P.Sekír (Džuvy), J.Dikoš (Patriots), R. Tauber (Klasici), V. Janžo (Old School), M.Mališ (KLM) a M. Nagy (THCrew).

Začali sme uplatňovať aj niekoľko zmien, jednou z najdôležitejších je kontrola zápasových súpisiek s cieľom odsledovať "dochádzku" hráčov v súvislosti s podmienkou odohrať aspoň 50% zápasov základnej časti, aby sa konkrétny hráč mohol zúčastniť záverečných bojov v play-off. Z toho dôvodu bude na začiatku trochu viac byrokracie - registrácie tímov aj jednotlivcov, kontrola hráčov rozhodcom a pod. Všetko je to však v záujme fair-play a zvýšenia atraktívnosti našej miniligy. Veľmi by pomohlo (najmä kapitánom a rozhodcovi), ak by hráči prichádzali na zápas včas, aby sa pred zápasom okrem rozcvičenia stihli aj tieto úradnícke úkony. Do ďalších kôl sa budeme snažiť súvisiace aktivity optimalizovať tak, aby mali na samotných hráčov čo najmenší negatívny vplyv.

Radi privítame akúkovek pomoc pri organizovaní zápasov, fotení, dokumentovaní a pod. Kvôli všetkému tomu papierovaniu som ja osobne nemal čas urobiť ani jednu fotku. Ak niekto počas 1.kola fotil, mohol by nám nejaký materiál posunúť, čo platí aj pre ďalšie kolá, aby boli články atraktívnejšie. Počas ďalších kôl by sme mohli zorganizovať aj fotenie tímov.
Na celú sezónu sme predbežne zakúpili 4 lopty, zástupca tímu FC Old School daroval minilige ďalšie 2. Touto cestou sa mu chceme ešte raz poďakovať.

Čo dodať na záver? Počasie nám prialo, nikto sa závažne nezranil a celkom úspešne sme začali už 5. ročník IML. Všetkým účastníkom prajeme štastie aj v ďalších zápasoch.


TO TOP