Záverečný turnaj play-off ivanskej minifutbalovej ligy v sobotu 7. 6. 2014 priniesol viacero prekvapení, nielen čo sa týka výsledkov.

Viacerým mužstvám chýbali hráči, ktorí boli pre mužstvo v základnej časti dôležití. Úvodné štvrťfinálové zápasy priniesli dva vyrovnané zápasy, ale aj dva zápasy s jasným výsledkom. Víťaz základnej časti mužstvo TH CREW zvíťazilo len tesne 4:3 nad družstvom MOST WARRIORS, ktoré skončilo po základnej časti na ôsmom, poslednom postupovom mieste, keď postup do play-off si vybojovalo až v poslednom kole v priamej konfrontácii s druhým ašpirantom na play-off mužstvom TH CLUB. Treba ale súčasne  tiež pripomenúť, že mužstvo TH CREW patrilo k tým kolektívom, ktoré na turnaj play-off nastúpili v oklieštenej zostave. Tuhá bitka o postup do semifinále sa odohrala medzi družstvami DŽUVY a PATRIOTS. Bol to súboj dvoch mužstiev, ktorým po základnej časti patrili štvrtá a piata priečka. Do semifinále po vyrovnanom zápase nakoniec  po výsledku 6:5 postúpili futbalisti z mužstva PATRIOTS. Jednoznačným výsledkom 13:1 sa skončil štvrťfinálový zápas medzi mužstvom GUNNERS a GEŠAJOV. Podľa výsledkov v základnej časti možno za najväčšie prekvapenie štvrťfinálových zápasov považovať presvedčivú výhru 7:0 mužstva FC OLD SCHOOL nad Čiernou Vodou, ktorej po základnej časti patrilo tretie miesto. Ani tento kolektív nenastúpil na záverečný turnaj v kompletnom zložení. Celý turnaj prebiehal presne podľa časového harmonogramu, oživením boli vystúpenia mažoretiek zo Zálesia. V prvom semifinále nestačil minuloročný víťaz miniligy mužstvo TH CREW na nováčika tejto sezóny mužstvo PATRIOTS a podľahlo mu 4:7. Jednoduchší postup do finále si zabezpečil ďalší tohtoročný nováčik miniligy mužstvo GUNNERS po víťazstve 4:0 nad FC OLD SCHOOL. V zápase o tretie miesto bol papierovým favoritom minuloročný víťaz TH CREW, ale mužstvo oslabené od semifinálového súboja aj o brankára podľahlo mužstvu FC OLD SCHOOL 2:6. Tento výsledok znamenal, že FC OLD SCHOOL obhájil minuloročné tretie miesto. Záverečný zápas priniesol súboj medzi nováčikmi tejto sezóny mužstvami GUNNERS a PATRIOTS. V základnej časti na jeseň GUNNERS porazili PATRIOTS jasne 13:2, na jar mužstvo PATRIOTS už aj zo skúsenosťami z jesennej časti, ale hlavne posilnené o nových hráčov zdolalo svojho súpera 10:9. Finálový výsledok 14:2 v prospech mužstva GUNNERS možno preto považovať za prekvapivý. Vyrovnanejší kolektív GUNNERS odohral celý finálový duel v pohode, takticky jednoznačne predčil svojho súpera, hral rozumnejšie. Po skončení finálového zápasu si poháre a futbalové lopty prevzali mužstvá na prvom až treťom mieste (Gunners, Patriots, FC Old School). Už tradičnú cenu útechu pre kolektív, ktorý skončil na štvrtom mieste –škatuľu zákuskov si nakoniec rozdelili prvé tri mužstvá, pretože hráči TH CREW sa akosi  z areálu ZŠ vytratili. Cena pre najlepšieho strelca po základnej časti, ktorú si s počtom gólov 61 vybojoval Tomáš Kelemen z mužstva Džuvy. Zatiaľ nebola odovzdaná, pretože víťaz nebol prítomný pri záverečnom vyhlasovaní. Fotky a ďalšie informácie môžete nájsť v predchádzajúcom článku.

Skončilo sa teda štvrté pokračovanie ivanskej minifutbalovej ligy. Čo dodať na záver? V prvom rade asi poďakovať všetkým hráčom, ktorí nemuseli ale rozhodli sa sobotné popoludnia prežiť na ivanskom miniihrisku. Poďakovanie patrí aj organizátorom, samozrejme stále je čo zlepšovať. Bolo by potešujúce, každý rok sa posúvať organizačne i športovo  dopredu. Niekedy nechýbajú až tak námety na zlepšenie,  chýbajú však ľudia, ktorí by mali záujem, nielen kritizovať ale aj priložiť ruku k dielu. Z tých námetov čo odznelo spomeniem aspoň niektoré: ukazovateľ skóre a času, asi prísnejší kurz rozhodcu. Samostatnou kapitolou je oplotenie ihriska, ktoré by malo zabrániť prenikaniu lôpt do súkromných záhrad s areálom školy susediacich rodinných domov. Pre hráčov a organizátorov, aj pre obyvateľov týchto RD by bolo potešiteľnou správou, ak by sa cez blížiace sa prázdniny podarilo tento problém vyriešiť. Čas prázdnin je aj priestor na diskusiu ako zlepšiť organizačne úroveň miniligy, ako prípadne zmeniť niektoré súťažné pravidlá, ktoré sa neosvedčili. Privítame každý dobrý nápad.

Podľa súčasného stavu, aj podľa súťažných pravidiel by sa nový ročník ivanskej minifutbalovej ligy mal začať v sobotu 6. septembra 2014.

Predtým však by sa výber našej ivanskej minifutbalovej ligy mal zúčastniť Majstrovstiev Slovenska v malom futbale, ktoré sa tento rok konajú 28. júna v Pezinku.


TO TOP