PlayOffV skratke - spočiatku veľmi príjemné, v závere až letné počasie, dobré a pomerne vyrovnané zápasy, v ktorých nechýbali prekvapenia. Štyri ivanské tímy sa neprebojovali do semifinále. Celkovým víťazom sa stal zaslúžene tím FC Patriots, ktorého hráči sa stretnú budúcu sobotu s výberom IML, čo bude poslednou bodkou za pomerne úspešným už 5. ročníkom Ivanskej minifutbalovej ligy.

 

Prvé zápasy

Hráči THCrew sa mi pred prvým zápasom posťažovali, prečo vždy hrajú prvý zápas play-off. Táto veta je ich možnosťou sa tomu vyhnúť v budúcom roku, pokiaľ sa prihlásia. Prvý zápas sa odohral medzi THCrew (po základnej časti na 2.mieste) a Old School (7). Skóre sa najskôr vyvíjalo v prospech Old School, viedli už 0:3, ale po príchode ďalších hráčov sa THCrew spamätalo, vyrovnalo a od stavu 3:3 sa skóre menilo ako na hojdačke. Polčas skončil 2:3 a keď na konci zápasu svietilo na tabuli skóre 6:6, mohli sme si pozrieť prvý penaltový rozstrel v play-off. Prvé trojice svojimi strelami nerozhodli, ale hneď v 4. sérii rozhodol svojou strelou kapitán Old School (M. Podmanický) a tak nakoniec do semifinále postúpil tím Old School  výsledkom 6:7.

V druhom zápase proti sebe nastúpili KLM (3) a FC Patriots (6). Kým sa hráči KLM spamätali, už svietilo na tabuli 0:5 a to aj napriek tomu, že v bráne Patriotov stál hráč z poľa - F. Kecskés. Ako sa neskôr ukázalo, zastúpil úlohu brankára počas celého dňa viac ako dobre. Prvý polčas skončil 3:6 v prospech Patriotov. Tímu KLM ešte na chvíľu svitla nádej na začiatku druhého polčasu za stavu 5:6, no skončila pri výslednom skóre 7:12.

Zápas prvého (Džuvy) s ôsmym (Most Warriors) začal sériu zápasov, kde sa o každý gól bojovalo veľmi dlho. Prvý polčas skončil remízou 2:2, v druhom polčase sa začalo trochu viac iskriť, čo v samom závere vyvrcholilo žltou kartou pre kapitána Most Warriors. Na výsledok to však už nemalo vplyv a tak do semifinále po výsledku 3:4 postúpil Most.

V poslednom zápase sa o postup do semifinále pobili susedia z tabuľky po ukončení základnej časti –Čierna voda (4) a Klasici (5). Góly padali ešte striedmejšie ako v predchádzajúcom zápase a za polčasový výsledok 1:1 môže vďačiť Čierna voda najmä svojmu brankárovi. V tom druhom sa im však zadarilo, vyhrali  ho 2:0, celkovo 3:1, čím porušili dovtedajšiu tradíciu prehier „domácich“ tímov. Avšak nie úplne, pretože vyradili posledný ivanský tím.

Semifinále

V semifinále proti sebe nastúpili dvojice Old School vs Patriots a Most Warriors vs Čierna voda.

Prvý zápas zakončil sériu s nízkym počtom gólov, ale priniesol až 3 žlté karty. Dve na strane Old School (Jablonický a Zajačik) a jednu u Patriotov (Dikoš). Rozdiel v počte žltých kariet pomohol Patriotom dať o jeden gól viac. Prvý polčas skončil 1:2, celkovo 3:4 v prospech Patriotov.

V druhom semifinálovom zápase sa stretli Most Warriors s Čiernou vodou. Počas tohto zápasu som si odskočil najesť sa, ale okrem vyššieho počtu gólov sa zrejme nič dôležité nestalo, pretože zápis od kolegov znel – polčas 0:2, celkovo 3:6. Tým sa skompletovali semifinálové zápasy a bolo jasné, kto bude hrať o akú cenu.

O bronz

Približne po 20 minútach na oddych sa začal zápas o 3. miesto medzi Old School a Most Warriors. Lepšie začali hráči Most Warriors, ktorí čoskoro vyhrávali 0:3, ale polčas skončil pomerne vyrovnane 2:3. V tom druhom sa lepšie darilo hráčom Old School, ktorí si po výsledku 4:4 po 40 minútach vybojovali v tento deň už druhé rozhodnutie v pokutových kopoch. Rovnako ako v prvom zápase play-off séria prvých troch kopov skončila nerozhodne, ale hneď v nasledujúcej sa rozhodlo. JedenastkyPejo Horáček svojim gólom rozhodol, že 3.miesto v play-off obsadil jeho tím Most Warriors. U tímu Old School stojí za povšimnutie, že ich všetky zápasy boli veľmi vyrovnané.

Finále

Okamžite po skončení zápasu o bronz nastúpili tímy Patriots a Čierna voda do boja o prvé miesto. Spočiatku to vyzeralo celkom vyrovnane, z polčas padol len jediný gól (1:0). V druhom polčase však skóre dlho nevydržalo a postupne to začalo „sypať“. Najmä do brány Čiernej vody, pretože Fero Kecskés sa v bráne Patriots naozaj prekonával a často vychytal aj také strely, pri ktorých som sa už chystal meniť skóre zápasu. Keď už na tabuli svietilo 6:0 bolo o poradí na prvých 2 miestach rozhodnuté a tak sme mohli predčasne vyplniť diplomy pre tímy na prvých troch miestach. V závere sa stav ešte trošku umiernil, ale celkový výsledok 8:4 hovorí jasnou rečou. Titul IML bude v dobrých rukách.

Záverečný ceremoniál

Vyhlasovania výsledkov sa zúčastnili hráči prvých 3 tímov, zopár hráčov Old School, THCrew, Klasici, usporiadatelia a pár divákov. Najlepší strelec si pre výhru neprišiel.

3miestoNa treťom mieste sa umiestnil tím Most Warriors. K ich jarnému vzostupu im veľkou mierou pomohli zmeny v kádri, disciplína v dochádzke na zápasy a najmä herná disciplína počas zápasov.

Na druhom mieste skončil tím FK Slovan Čierna voda, ktorým sa tiež začalo počas jari viac dariť, i keď to v ich prípade nie je možné pripísať žiadnym akvizíciám. Opäť vynikla herná spolupráca, vyrovnaný káder, disciplína v dochádzke a výborný brankár.

Turnaj play-off a tým aj celý miniligový ročník 2014-15 vyhral tím FC Patriots. V závere veľmi zdecimovaný, s viacerými alternatívami na pozícii brankára, no napriek tomu u nich zafungovala tímová chémia na výbornú a posledné 3 zápasy dokázali odohrať len v šestici. Blahoželáme.

A čo ďalej?

Ako som počas zápasov play-off opakovane upozorňoval, najbližšiu sobotu sa v rámci programu športového popoludnia odohrá exhibičný zápas medzi víťazným tímom IML a výberom IML. Hráči FC Patriots avizovali už počas zápasov, že budú mať problém zostaviť kompletný tím (Kecskés a Dikoš majú hrať svoje ligové zápasy), preto touto cestou žiadam, aby sa na tento exhibičný zápas dostavili viacerí záujemci, ktorí môžu nastúpiť za jednu či druhú stranu. Cieľom už nebude výsledok, ale zábava, exhibícia toho najlepšieho pre ľudí, ktorí sa zúčastnia športového dňa. Účastníkmi budú rodiny s malými a väčšími deťmi, preto vás chcem všetkých už teraz požiadať o slušnosť. Skúste sa ukázať kvalitou hry, bez faulov, bez nadávok, radšej nejakými fintami alebo inými peknými futbalovými momentmi. Samozrejme, môžete si priviesť aj vlastné deti či iných rodinných príslušníkov a zapojiť sa do súťažných disciplín, či sa len potešiť s výkonov iných. Je škoda, že sme neboli schopní zostaviť ani jeden tím, ktorý by nás tento rok reprezentoval na Majstrovstvách SR v KošiciachMSRplagat. Toto a mnoho ďalších záležitostí môžeme v budúcom ročníku vylepšiť. Chcem vás všetkých požiadať, aby ste sa v reakcii na tento článok vyjadrili komentárom na tému, čo chcete a ako vylepšiť. Ešte raz ďakujem všetkým hráčom a spoluorganizátorom IML a teším sa na ďalšie stretnutia.


TO TOP