thumbs9.5. sa odohralo nekompletné 16.kolo, pretože zápas medzi tímami Klasici a Most Warriors bol odložený na záver 17.kola, ktorého program je uvedený na konci tejto správy. A tak bol prvý zápas so súhlasom kapitánov tímov Gešajov a FC Patriots posunutý až na 14:00. Na zápas sa však dostavili len hráči tímu Gešajov, ktorí vyhrali kontumačne 10:0. Tímu Patriots boli za nedostavenie sana zápas odrátané 3 body. Je vidieť, že sezóna sa už blíži ku koncu, pretože viacerým tímom neprišli hráči. A možno že len pozerali hokej.

Na opakovaný nízky počet hráčov doplatil aj druhý tím priebežnej tabuľky - THCrew, ktorý prehral s FC Old School. Skóre víťazného tímu mohlo byť aj vyššie, ak by ich hráči hrali viac tímovo. Naopak, na priveľa kombinácií pred bránkou doplatil tím KLM, ktorý prehral s Čiernou vodou v pomere 13:6. V zápase vynikol mladý Tomáš Liďák, ktorý svoj tím podporil siedmimi gólmi. Tesne pred posledným zápasom to vyzeralo, že hrať sa nebude, pretože na ihrisku čakali len traja hráči FC Nealko. Nakoniec však ťahali za kratší koniec, pretože im prišli na pomoc už len dvaja ďalší spoluhráči, kým Džuvy mali aj dvoch hráčov na striedanie. A to sa nakoniec ukázalo v zápase ako rozhodujúce, hoci na začiatku viedol tím Nealko už 3:0. Pomalšie rozbiehajúci tím Džuvy nakoniec "naložil" Nealku 23 gólov a viacerí hráči si vylepšili osobné skóre. Už tradične dal najviac Tomáš Kelemen, ktorý vedie celkovú tabuľku strelcov s 55 gólmi. Na druhom mieste je s 39 gólmi Mário Horváth, kapitán FC Nealko a tretí ostal Miro Bagin (Most Warriors) s 37 gólmi. V neúplnom 16.kole padli aj 2 vlastné góly. Dokopy máme za celú doterajšiu sezónu 13 vlastných gólov od 13 rôznych hráčov, po dvaja z tímov Klasici, KLM a FC Nealko.

 

Naopak, rozhodca v tomto kole nedal ani jednu kartu. Tu si dovolím sa vrátiť späť k predchádzajúcim 2 kolám, ku ktorým som nevydal žiadne správy. Napísal som ich, ale boli tak negatívne ladené, že som ich radšej na stránku nedával.
V nepublikovanej správe zo 14. kola som sa venoval nechutným faulom, strkaniciam a častým neadekvátnym reakciám na rozhodnutia rozhodcu. Od budúceho ročníka budú rozhodcovia oveľa prísnejší. Tak ako vo "veľkom" futbale hráči budú najskôr upozornení a následne, pokiaľ sa neukľudnia, budú dostávať karty.

V závere nepublikovanej správy z 15.kola som mal pripravený nasledovný text:

Záver tohtoročnej miniligy sa tento rok uskutoční už v máji. V sobotu 30. sa v rámci už spomínaného turnaja play-off odohrá záverečných 8 zápasov. Následne sa veľa hráčov zúčastní tradičného hodového turnaja, po ktorom nastane 2 mesačná nevyhnutná prestávka, aby sa v septembri predstavili už v  6. ročníku IML. Tí najlepší majú šancu sa dostať do širšieho reprezentačného výberu pred septembrovými Majstrovstvami  Európy, ktoré sa odohrajú v termíne 21.-27.9. v chorvátskom Vršare.

Keďže sa však naši zástupcovia nezúčastnia na Majstrovstvách SR v Košiciach, neviem či vôbec dostaneme možnosť nominovať hráčov IML do širšej nominácie.

Aby nedošlo k zbytočným omylom, 16.5. sa odohrá 6 zápasov v nasledovnom poradí:

  1. 13:00 Gešajov : Klasici
  2. 14:00 FC Patriots : FC Nealko
  3. 15:00 Most Warriors : THCrew
  4. 16:00 FK Slovan Čierna voda : FC Old School
  5. 17:00 Džuvy : KLM
  6. 18:00 Klasici : Most Warriors (dohrávka)

TO TOP