IntroVíťazné gestá, široké úsmevy, dominancia od štartu do cieľa, ale aj slzy z vyčerpania, menšie kolízie a stíhacie jazdy. Druhá aprílová sobota patrila v Ivanke aj cyklistickým pretekom detí a mládeže pod názvom „Vezmi bike a príď sa zabaviť“. Pri krásnom, i keď zrána chladnom počasí, vládla výborná atmosféra bohatá na zážitky, ktorá priniesla ochutnávku krásy i náročnosti bicyklovania.

 

Už 4. ročník našich pretekov v detskom cyklokrose, ktoré sú už tradične našou prvou väčšou akciou v kalendárnom roku, bude možno posledným v areáli Základnej škoiy v Ivanke pri Dunaji, keďže sa v najnižšej časti areálu plánuje výstavba ďalšej telocvične. Postupne sme sa naučili využívať už roky nefunkčný bežecký okruh a okolitý terén celého areálu na pomerne nenáročné preteky pre deti. No oni budú zrejme iného názoru, ako bolo možné i tentokrát vidieť na mnohých detských tváričkách v priebehu pretekov. V cieli sa však výrazy námahy najčastejšie zmenili na úsmevy šťastia a úľavy. 

V správach o siedmej ráno pred pretekmi informovali, že teplota v Bratislave sú 3°C. Pomerne chladné ranné počasie zrejme odhovorilo mnoho rodičov, ktorí prihlásili svoje deti vopred on-line. Pred pol deviatou sa objavilo len pár rodičov s deťmi, ktorí sledovali naše posledné prípravy pred pretekmi.

Rešpekt si zaslúži všetkých 112 štartujúcich detí. Veríme, že ich aj táto skúsenosť povzbudí do ďalšieho bicyklovania, ktoré je možné či už nás v Ivanke, alebo v neďalekých Malých Karpatoch. Už teraz sa tešíme, že sa opäť stretneme na bicykloch na rovnakých pretekoch o rok, alebo na našich ďalších pretekoch, ktoré sa uskutočnia 8. septembra v areáli strednej školy. Veríme, že i toto nasledujúce podujatie prinesie opäť niečo nové pre tradičných účastníkov a priláka aj ďalšie deti, ktoré majú radi bicykel a úžasnú atmosféru našich pretekov si zatiaľ nemali možnosť vyskúšať.

rad1 rad2
Najskôr len pár prvých "lastovičiek" ... ... postupne ich bolo čoraz viac

Napokon sme v pretekoch registrovali celkovo 112 detí v 14 kategóriách rýchlostných pretekov a v jednej technickej disciplíne, ktorou bol opäť paralelný slalom.

Postupne budeme dopĺňať ďalšie informácie a fotografie, ktoré nám pokytnete. Buď prostredníctvm adresy, z ktorej ste dostali potvrdenie o on-line prihlásení, alebo nás informujte cez komentár pod článkom.

 

Deti predškolského veku

Deti predškolského veku

Tieto deti, ešte predškolského veku, sa potešili z medailí i cien pre víťazov. Aj aj tí, ktorí sa neumiestnili na stupienkoch pre víťazov, mohli získať ceny v samostatnej tombole pre túto vekovú kategóriu.

Kategória Baby-Odrážadlá (2014 a mladšie)

DSCF0680DSCF0734I najmenšia kategória Baby - odrážadlá mala oproti minulému roku trochu zmenenú trať. Deti na odrážadlách nekrúžili iba po basketbalovom ihrisku, ale sa museli popasovať s prejazdom po tráve na ihrisko volejbalové a späť do miesta štartu. No aj toto tieto 4-ročné i mladšie deti zvládli s úsmevmi a občas i slzičkami.DSCF0739

Baby-O          
Dievčatká        
  1. Halinkovičová Eliška 231 Ivanka pri Dunaji  
  2. Chromekova Karolína 224 Limbach  
  3. Stanová Ela 234 Bratislava  
Chlapci          
  1. Beznák Matyáš 226 Bernolákovo  
  2. Daniš Richard 232 Bratislava  
  3. Chudík Lukáš 229 Ivanka pri Dunaji  
           

Kategória Baby-Bicykle (2014 a mladšie)

Že jazda na bicykli po bežeckom ovále porastenom trávou dá zabrať, si vyskúšali i tí úplne najmenší v kategórii Baby – bicykle. V kategórii do 4 rokov sa rozhodli vyskúšať svoje sily iba 2 dievčatká.

Baby-B          
Dievčatká        
  1. Ondrušová  Linda 202 Ivanka pri Dunaji  
  2. Chocholová Hana 201 Ivanka pri Dunaji  
           

Kategória Mikro (2012-13)

DSCF0714Detičky v tejto kategórii si jazdu na bicykli po bežeckom ovále porastenom trávou vyskúšali až dvakrát. Spolu sa v tejto kategórii zúčastnilo 18 detí – chlapcov i dievčat.DSCF0756DSCF0750

Mikro          
Dievčatká        
  1. Slamová Sarah 171 Ivanka pri Dunaji  01:39 
  2. Orlíková Annamária 151 Ivanka pri Dunaji  02:05 
  3. Rumanová Stela 170 Ivanka pri Dunaji  02:08 
Chlapci          
  1. Jalč Ivko 163 Ivanka pri Dunaji  02:04 
  2. Daniš Lukáš 167 Bratislava  02:08 
  3. Horváth Filip 172 Zálesie  02:12