Čítať ďalej...V auguste 2016 sme pred jesennými pretekmi Ivanka XC začali najskôr s nepravidelnými tréningmi, na ktoré sa nám prihlásilo zopár prvých detí. Po pretekoch sme sa rozhodli, že zistíme, či je záujem o tréningy detí trvalejšiehio charakteru a postupne sa nám na našu výzvu prihlásilo 15 detí. Dnes je ich už viac. Niektoré deti prestali chodiť, no prišli ďalšie, či už na základe odporúčania rodičov detí, ktoré trénujeme alebo v nadväznosti na naše jarné preteky na školskom dvore.

S termínmi tréningov stále experimentujeme, iné sme mali na jeseň (vonku), iné počas zimy (v hale Celltex a v telocvični ZŠ) a teraz na jar sme sa dohodli na 2 termínoch tréningov týždenne. Každý utorok a štvrtok začíname o 17:30, zvyčajne sa stretávame v areáli ZŠ a potom sa presúvame na rôzne miesta. Tréningová jednotka trvá 90 minút a okolo 19-tej sa vraciame s deťmi buď na školský dvor alebo ich rodičom odovzdáme na dohodnutom mieste.

Čítať ďalej...


Leto nám zrejme definitívne skončilo a tak si vonku zajazdíme už len náhodou, pokiaľ nepríde nejaké babie leto. Jazdiť však asi neprestaneme. V sobotu som si bol po dlhšom čase pozrieť sľubovanú halu v areáli Celltex a bol som milo prekvapený aktivitami, ktoré som tam videl. Hala je vyčistená, celý povrch je z hladkého betónu a budeme mať možnosť ju využívať na jazdenie na bicykloch počas celej zimy.

Čítať ďalej...Z dôvodu nepriaznivého počasia a nevhodného terénu sme museli preteky v záujme bezpečnosti účastníkov zrušiť. Hoci predpoveď hovorí len o relatívne krátkom, niekoľkohodinovom dáždiku, v priestore  štartu a cieľa je povrch veľmi šmykľavý a lepkavý. Do rána sa trať presušiť nestihne.

 

Čítať ďalej...Z dôvodu nepriaznivého vývoja počasia v závere minulého týždňa sa preteky v pôvodnom termíne neuskutočnili. Predpoveď počasia na tento týždeň je zatiaľ priaznivá, hoci bude chladnejšie, podľa SHMÚ nemá pršať. Telovýchovná jednota Ioan 1209 Ivanka pri Dunaji vás preto ešte raz srdečne pozýva na cezpoľné cyklistické preteky, ktoré sa uskutočnia v novom termíne dňa 3.10.2015. Viac informácií nájdete v propozíciách v PDF prílohe.

Čítať ďalej...Nádherné počasie pritiahlo na miesto pretekov, areál Základnej školy M. R. Štefánika v Ivanke, dostatočné množstvo účastníkov, ktorí svojim nadšením a nasadením zabezpečili dobré podmienky na skutočné súťaženie. Víťazom a oceneným vo všetkých kategóriách ešte raz gratulujeme, všetkým účastníkom aj ich rodičom ešte raz ďakujeme a dúfame, že sa v takomto alebo ešte väčšom počte stretneme aj nabudúce.

Telovýchovná jednota Ioan 1209 bude aj v budúcnosti organizovať rôzne športové podujatia

Podkategórie